Új hozzászólás Aktív témák

  • GEIL

    addikt

    A kis plasztikkártyák a "chipekkell" és a bankok által tárolt "számok" amik virtuális pénzek csupán.....egy gusztustalan rendszer amit gyűlölök, de kénytelen vagyok használni....kérdem én hol van a bankoknak annyi FEDEZETE KP-ben vagy aranyrudakban mint amekkora hiteleket kiadnak vagy pénzeket kezelnek ott vannak a nullák az adott számlákon, de mindez egy gombnyomással elveszik ha úgy van.....adják a virtuális hitelt, ami nekik tökmindegy hogy 30 vagy 300 millio.....az ember meg a többszörösen megadóztatott kis pénzéből meg csak "fizet" és "fizet"....kicsit vicc az egész.

    Készpénz párti vagyok....inkább 100 milla KP-ben mint 200 milla egy számlán.....nap mint nap találkozok olyannal boltokban hogy bocs de ez meg az a bank kártyája nem megy, csak kp-vel lehet fizetni....vagy nem tud az illető kivenni pénzt mert a napi limitje 100.000 ft...bla bla....

    Borravaló vagy csúszópénz...hálapénz....vagy egy melós napi kifizetése szerintem még mindig inkább KP-hez kötött...és jobban csípem én is ha ideadják a kezembe ami jár......még a KP mellé akár a cserekeresekdelem is jó dolog........függünk a virtuális rendszertől de ha a villanyt "lekapcsolják" akkor marad az amit kézzel tudunk fogni.....mondom ezt úgy hogy nem tudnék létezni és dolgozni sem az internet, a számítógépeim és a telefonom nélkül....és persze számlára kapom a zsugát, de amint lehet egyből kiveszem hogy "érezzem".....KP-t látva az ember jobban tud mértéket tartani és számolni...hány kollégám van aki cumizik mert az asszonyának bevásárlókártya...gyereknek hitelkártya...neki folyoszámlahitel amivel "megy le minuszba" de kb kamatmentesen....ez mind jó...meg a látszat megvan, de a következő havi fizu arra is kevés nekik hogy a lyukakat betömjék és visszamenjenek legalább nullára, nemhogy pluszba.....akkor kinek is jó ez a rendszer ?

    [ Szerkesztve ]

    ------------------------- i7 13700K - 64Gb DDR5 - RTX4070 ---------- i5 9600k - 32Gb DDR4 - RTX3060 ------------------------- ------------------------- PS5 --------------- ------------- Samsung A53 5G ------------ ------------ Xbox Series X ----------------------------

Új hozzászólás Aktív témák