Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz #16820480 #43 üzenetére

    Kínai kaják amiket probáltam anno minőségre rendbe volt, az meg, hogy vhol átverik az embereket és nem az igaziigazi kínait adják esetleg sok helyen abban mi a csoda? Talán a gyroson ott mindenhol a libazsír? Akkor az is negatív hatás és tiltsuk be?

    "ez a negatív hatás szerintem, mert átveszik anélkül, hogy értenék, hogy miről szól, majd divatot csinálva belőle utána boldog boldogtalan azt akarja majd utánozni, mert a tévéből, médiából az folyik."
    hát én sehol nem láttam médiába, hogy a Kínai kaját nyomják.... vagy a punkot ott kint nyomja a média?

    "a politikával arra gondoltam, hogy egyrészt tiltott a fórumon ez a téma, másrészt meg konkrétan a Dalai Lámás történethez nem értek annyira, hogy érdemben vitázzak róla."
    ok. összefoglalva: Akinek nem egyezik a véleménye a mienkel és hatalommal bírhat azt megöljük. Őt csak elűzni sikerült ezért a nagy dühöngés. Lényeg a kontrol minden felett. Cak az legyen hallható amit mi engedünk.... mostanra a net felett is teljes az uralom.

    "azért ez is bonyolultabb dolog. senki nem mondta, hoyg büszkék lennének rá, inkább arról van szó, hogy ne is beszéljönk róla."
    Ez tetszik. A történelem elhallgatás/hamisítás = ne is beszéljünk róla.... ezek után elhiszem bármit meg tudsz indokolni.

    "de ehhez kapcsolódóan egyébként azért elmondom, hoyg itt mást is kell látni. egyrészt az olimpia előtt volt az a botrány, hogy a franciák eloltották a lángot. na, annak hatalmas visszhangja volt kint, diáktömegek országszerte mentek tiltakozni a francia követségek/konzulátusok elé, zászlót égettek, bojkotálták a francia cégeket, stb. mégsem jött a tankhadsereg, meg nem lőttek le senkit, manapság már Kína nem ugyanaz, mint amit pár éve volt."
    Terelsz. Franciákat vagy akárkit korábban is lehetett köpködni. Csak a saját rendszert hangosan nem. Akkor jönnek a tankok.

    "például egészségügyi vonatkozásban is. nem véletlenül igyekeznek olyan szigorral vizsgálni a Kínába irányuló forgalmat, és embereket, még csírájában elfojtani a járvány lehetőségét is. ott egy influenza járvány nem úgy nézne ki, hogy elkaptam pár ezer ember és meghalt ebből kettő, hanem inkább úgy, hoyg elkapta pár ezer ember azon az egy lakótelepen, ahol indult, majd pár nap, és az egész város fertőzött, aztán egy hét és a tartomány."
    egyrészt ez minden sürün lakott vidéken így van. Másrészt ha egészségügy/bünözés miatt szürnének legtöbbet nem zavarna. De nem ez a fő indok, kb leszarják, ld tavaji földrengések. Egy EUs országban ahol nem csak a hatalom számít a vesztesgek marginálisak lettek volna, Kínához képest ahol szarnak bele és egy 6os Richtertől kártyavárként omlanak össze még az új épitési iskolák is, meg kb minden. Persze a kormányzati épületek nem az hatalom arra figyelnek.

    "a világ lakosságának ötöde Kínában él. ennyi embert akkora helyen kormányozni nem könnyű dolog, és biztosan szüksége van olyan lépésekre, amik korlátozzák az embereket (eleve a társadalomnak a lényege, hogy korlátokat szabjon, ami az együttéléshez kell. csak ennek a mértékét kell jól eltalálni). de ahogy már máshol is kifejtettem, nekem az a véleményem, hogy a felénk meghonosult, nyugati típusú demokrácia nem működne túl jól keleten."
    Japánban nem müködik? Másrészt nem a demokrácia a lényeg. És talán EUban nincsenek az együttélésnek szabájai, ha neked nem mondja meg a Kínai kommunista párt akkor te azt nem tudod?

    "összességében én azon a párton vagyok, hogy inkább legyen egy központi vezetés, és inkább legyenek bizonyos korlátozások, ha néha nem nekem tetszőek is, ha cserébe előremozdul a társadalom fejlődése"
    Demokráciában talán nem központi vezetés van? Talán a szabadságjogok korlátozzák a fejődést? Tényleg komolyan gondolod amiket leírsz, vagy csak viccelődsz?

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Új hozzászólás Aktív témák