Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Dare2Live #30 üzenetére

    kultúrális szempontból, bár ugyan szubjektív, de lehet véleménye az embernek, ahogy van nekem is. amiket mondtál az igaz, nagoyn sok dolgot átvettek már, vagy most van beszivárgóban, de nagyon sok dolgon látszik, hogy nem találják a helyét a kultúrában, nem tudják beilleszteni.
    van trance, de mégis az ilyen jellegű helyekre leginkább külföldiek járnak szórakozni, a helyiek elég kis százalékban. van heavy metál is, de nem olyan színes, nem tudnak vele mit kezdeni, inkább csak olyan altern-punk vonal létezik, értéktelen szemetet ontva magából. miért értéktelen? mert semmi pluszt nem tesz hozzá a zenei élethez, ilyenből nyugaton is millió létezik, hogy a legalja kocsmákban is lehessen néha élőzene. de attól nem lesz semmi plusz benne, hogy angol helyett kínaiul ordítoznak, és nagyon sok helyen ezt a közönség is érezteti. egyszer az egyik barátom fejtette ki a véleményét a dolgoról, és ő mondta, hogy annak lenne jövője, ha bele tudnák vinni a saját személyiségüket, saját kultúrájukat. van ilyen együttes is, csak sajnos kevés.
    és nem is igazából Gallilei esete az egyházzal, mert a legtöbb nyugati hatásnak csak divatból hódolnak arrafelé (ez nem csak Kínára igaz, hanem a többi keleti országra is), sajnos sok fiatalnak halál mindegy micsoda, csak nyugati legyen, mert az kúl. ezért eshet meg, hogy nevenincs kutyaütő bandák elmennek keletre turnézni, és jól jönnek ki belőle, mert szinte mindent el lehet adni.

    én erre értem, hogy káros hatása van arra a kultúrkörre. nagyjából úgy, ahogy például szerintem ránk is káros hatással van (volt?) az amerikából beáramló hihetetlen mértékű liberalizmus. ott ez a természetes, én elhiszem, de az európai társadalmi és kultúrális berendezkedéshez nem illik szerintem, mert itt nekünk volt egy meghatározó kultúránk, ami szépen lassan eltűnik.
    az nem baj, ha van egymásra hatás, ez elkerülhetetlen, csak az a baj, hogyha erőszakosan rá akarjuk kényszeríteni a mi világképünket és elképzeléseinket másokra (vagy mások ránk az övéket).

    a facebook hiányzik ott? nagy dolog, van sajátjuk is igazából (én is rajta vagyok), lehetne akár azt is használni, csak az nem nyugati, nem menő (szolgáltatásokban nincs sok különbség). vagy nem tudom. de a káros hatást többek közt erre értem.

Új hozzászólás Aktív témák