Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alchemist

    addikt

    válasz Vesa #9 üzenetére

    Palkovics jelenleg egy kinevezett komisszár, ugyanakkor a szakmai életrajza alapján tapasztalt gyakorlati szakembernek számít.
    Az MTA kutatói hálózatával eléggé az "elefánt a porcelánboltban" játszmát folytat, ugyanakkor jogosan hiányolja a magyar kutatói-felsőoktatási innovációs spinoff kultúrát (piaci szinten életképes innovációs hasznosító háttér, illetve az ipari igényeket követő oktatás).
    Mivel az utóbbi 8-9 évben felsőoktatási-kutatói-innovációs közegben dolgoztam, megtapasztaltam az ezekkel kapcsolatos, alig-alig működő zárványokat. Az átlagos kutató (egyetemi oktató) egy olyan fekete doboz, amibe felülről bedobod a tematikát és az erőforrásokat, alul kipotyognak a publikációk. Más nem... a hasznosítással (netán az ipari szereplőkhöz való kapcsolódással) pedig nem akarja és nem is képes "bepiszkítani a kezét". Tisztelet a kivételeknek. Tudom, az alapkutatásoktól ne is várjunk ilyet... de az alkalmazott kutatási szinten se sokkal jobb a helyzet nálunk.

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

Új hozzászólás Aktív témák