Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Viktor0610

    MODERÁTOR

    válasz Cingáriusz #19 üzenetére

    Ezeken a hsz-eken csak mosolygok.

    Az okosóra tulajok NEM az idő nézegetése miatt meg időtállóság figyelembevételével vesznek okosórát, hanem azért, mert a készülékük értesítéseit szeretnék egyszerűbben kezelni.

    Samsung Galaxy A54

  • hatpersze

    tag

    válasz Cingáriusz #19 üzenetére

    Az általad linkelt órának a mai társadalomban kb. státuszszimbólum szerepe van csak. Azért hordani egy karórát, hogy mindenki lássa a pénzügyi helyzetedet, szerintem vér ciki, és nevetséges. Ha otthon tartasz ilyen CSODÁKAT (igen, nagy betűvel, mert szerintem is művészeti remekművek), mert gyűjtöd, ebben látod az értékállóságot, az megint rendben van. De ezek az okosórák, amikről (jelzem technikai fórum) itt szó van, azok kiegészítők, eleve más a funkciójuk (nem státuszszimbólum, vagy gyűjtői gadget), ugyanúgy, ahogy a vonalas tárcsázós telefonból is kinőtt az okostelefon.
    Gyerekkorom óta hordok órát, és mindig is megbabonázott a sok funkció, kidolgozottság, ami a kezemen hordható. Kezdetben a "hétzenés" csodák, a számológépes, fényképezős, adattárolós, stbstbstb. Most ennek van itt az ideje, és simán kiváltotta nálam a citizen ecodrive öröknaptáras ébresztős órát (amit linkeltél, kb hasonló tudású, csak "közemberek" pénztárcájára kitalált, nem gyűjtői példánya). Szeretem hogy automatikusan, a naptárbejegyzésekből kiokoskodja, mikor hogyan kell működnie, egy pillanat alatt látom hogy a biztosítás pont hu "zaklat" valamivel, vagy a soros barátnőmnek hiányzom, a főnökömnek hiányzom, vagy az öcsém barátnője küldött egy fotót a szegény eunuch kutyusáról, vagy netán valamelyik irodában, étkezőben hagytam a telefonom. Egy pillanat alatt eldönthetem a fontossági sorrendet, nem kell a telefonnal a kezemben rohangálni, még diszkrétnek is mondható a megoldás... Végeláthatatlan előnyei vannak ennek a technikának. Szerintem. Persze jó lenne, ha nem kellene három naponta másfél órát töltenem, hanem egy gombelemmel működne három évig, de ez van, kibírom.

    Teljesen megértem ha valaki másként látja a fontosságát (mert persze nem fontos, ahogy a mobiltelefon, központi fűtés, személyautó sem), de itt, ilyen fórumon kardoskodni az igazad mellett, hm, vér ciki... Anyámtól sem várom el hogy úgy használja a telefonját, laptopját ahogy én, de nem is írogat ide.

Új hozzászólás Aktív témák