Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz Snoop-y #25 üzenetére

    A probléma az érveléseddel az, hogy vannak olyan munkahelyek, ahol kell a szűrés nélküli net. Ilyen pl. minden értelmesebb szoftverfejlesztéssel foglalkozó cég. Ahol programozó van, ott vagy szinte teljesen nyitott net lesz, vagy programozó nem. (Egyszerűen kell a szakmához).

    Kiberbiztonsággal foglalkozó cégnél pl. pont nagy szükség van a majdhogynem szűrés nélküli internetre. :K

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Snoop-y #33 üzenetére

    Meglepődnél, de van olyan is, csak nem épp ebben a formában. Előfordul, hogy - ugyan úgy, mint a reklámszakmában - egy új termék esetén leültetik elé a user-eket, és megnézik a reakciót, még bőven az alpha-teszt előtt.

    szerk.: egyébként meg ami tény, az tény, és az, hogy a kanos férfi hülye, az egy tény. Ha nagyon kanos, akkor nagyon hülye, ennyi. :K

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Snoop-y #35 üzenetére

    Nagyon nem a UAT-ról beszéltem, de mindegy.
    Egyébként meg nem a bizonyítványt magyarázom, csak azt jegyeztem meg, hogy a rendszer, amit ilyen nagy mellénnyel reklámozol, teljes mértékben működésképtelen egy ilyen profilú cégnél. Az meg, hogy az amúgy szakmailag akár nagyon is jó ember egyébként egy marha egyrészt megesik, másrészt nem nagyon ellenőrizhető. Arról nem is szólva, hogy jogalapja sincs.

    De mostmár kíváncsi vagyok, mondj egy olyan rendszert, ami az elmített profilú cégnél (tehát programozás/IT-security) szerintem megoldja/megelőzi ezeket a fajta problémákat.

    Légyszi ne kezdd megint azzal, hogy letiltod a net 90%-át, mert mint az előbb mondtam, az nem megoldás, gyakorlatilag ellehetetleníti a munkát ilyen környezetben.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Snoop-y #37 üzenetére

    Nem, hanem azért, mert nem látod be, hogy nem ilyen egyszerű a dolog.
    De akkor tételesen:

    - community oldalak: pl. blog site-ok? Amiken nem ritkán hihetetlen gyöngyszemekre lehet bukkanni? (fb, g+ stb tiltása természetesen ok)
    - link levélben: mert mondjuk sokszor van olyan, hogy nem tudsz valamit, megkérdezed egyik kollegád, vagy régi mentorod vagy valami, és egy linket küld vissza, hogy itt megtalálod a megoldást? Magas absztrakciós szintű specifikációval ez veszély nélkül megtehető.
    - "egyes programozo cegeknel egesz kodreszleteket toltenek le guglizas utan az elelmes programozok es epitik be azt rendszerekbe" Ekkora baromságot régen hallottam, sorry. Remélem, nem tapasztalat. A gugli jó arra, hogy egy problémádra találj egy megoldást, amit természetesen testreszabva, a cég coding guide-ját betartva beépítsd a saját akármidbe
    - "Aztan meg megy a csodalkozas, hogy ezt is felnyomtak meg amazt is az eles rendszerben?" Ennek meg aztán végképp semmi köze az előző témához. Egyrészt ~lehetetlen átvenni 100%ban egy google-ön talált kódrészt, másrészt semmi köze ahhoz, hogy maga a cég rendszere mennyire törhető, vagy nem. (A végső termékben el tudok ilyet képzelni, hogy azért lett feltörhető, mert az egyik developer beleírta, amit a guglin talált, de még annak is nagyobb a valószínűsége, hogy spontán kialakul mellettem egy bőrönd, tele pénzzel, én meg csak elhúzom a számat, és ott hagyom, hogy kell a francnak)

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Snoop-y #39 üzenetére

    Egyrészt a mondás valahol jogos, még mi, programozók is szoktuk mondani (csak úgy, hogy oda be nem költöznék). :)
    Másrészt: nem azt mondom, hogy szarjunk telibe mindent, mert úgyse lehet kivédeni. Azt mondom, hogy ha bejön a képbe a punci, meg egy kiéhezett/szociálisan zokni vezető fejlesztő (amiből sok van), akkor teljesen mindegy, milyen rendszered van. Lehet nem egy hét alatt, de hogy egy-két hónap alatt kiszedik belőle azt is, hogy hány seggszőre van a biztonsági őrnek, az biztos. Pláne egy ügyes, erre a célra kitanított nő segítségével.
    Az, hogy ebben az esetben ez ennyire egyszerű volt, az a no comment, valszeg teljesen hülyék voltak az emberkék, dehát ez ilyen.
    Illetve sajnos tényleg van olyan munkahely, ahol vagy nincs is, vagy nincs betartva a szabály, az viszont valóban a vezetés/security inkompetenciája, de ott szinte kérik az áldást. :DDD

    Sec. hole: sajnos igen. Sőt, minden cég. Egy szép/intelligens/képzett nővel a megfelelő helyen és időben bármit meg lehet oldani kb. :(

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák