Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz Snoop-y #37 üzenetére

    Nem, hanem azért, mert nem látod be, hogy nem ilyen egyszerű a dolog.
    De akkor tételesen:

    - community oldalak: pl. blog site-ok? Amiken nem ritkán hihetetlen gyöngyszemekre lehet bukkanni? (fb, g+ stb tiltása természetesen ok)
    - link levélben: mert mondjuk sokszor van olyan, hogy nem tudsz valamit, megkérdezed egyik kollegád, vagy régi mentorod vagy valami, és egy linket küld vissza, hogy itt megtalálod a megoldást? Magas absztrakciós szintű specifikációval ez veszély nélkül megtehető.
    - "egyes programozo cegeknel egesz kodreszleteket toltenek le guglizas utan az elelmes programozok es epitik be azt rendszerekbe" Ekkora baromságot régen hallottam, sorry. Remélem, nem tapasztalat. A gugli jó arra, hogy egy problémádra találj egy megoldást, amit természetesen testreszabva, a cég coding guide-ját betartva beépítsd a saját akármidbe
    - "Aztan meg megy a csodalkozas, hogy ezt is felnyomtak meg amazt is az eles rendszerben?" Ennek meg aztán végképp semmi köze az előző témához. Egyrészt ~lehetetlen átvenni 100%ban egy google-ön talált kódrészt, másrészt semmi köze ahhoz, hogy maga a cég rendszere mennyire törhető, vagy nem. (A végső termékben el tudok ilyet képzelni, hogy azért lett feltörhető, mert az egyik developer beleírta, amit a guglin talált, de még annak is nagyobb a valószínűsége, hogy spontán kialakul mellettem egy bőrönd, tele pénzzel, én meg csak elhúzom a számat, és ott hagyom, hogy kell a francnak)

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák