Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Carasc0

    őstag

    válasz XuChi #24 üzenetére

    De azért látom Intelt használsz! :DDD

    Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

  • Turcsika

    junior tag

    válasz XuChi #24 üzenetére

    Jaja, teljesen halott a banda!

    https://ipon.hu/magazin/cikk/magabiztosan-nyerheti-vissza-felvezetopiaci-elsoseget-az-intel

    :C

    Egyébként hahó fórumozók!

    Megláttam a hírt és valami szöget ütött a fejembe. "Média, IT világ"

    Ezzel szemben gyorsan végig futva a techpowerup, guru3d, anandtech oldalait nem látok ilyen hírt. Az intelről szóló mai cikkekben sem látok ilyet. Nem értem, most akkor prohardver, vagy nemzetközi sajtó?

    "Az nagy kérdés, hogy az iparág meghallja-e az Intel kiáltásait, és változtatnak-e a bevet gyakorlatokon, azaz eldobják-e a processzorok elméleti maximum teljesítményét tesztelő Cinbench programot, illetve a hasonló méréseket, hogy a helyükre a valós sebességről kevésbé átfogó képet adó, de mindenképpen elterjedtebb alkalmazások felé billenjen a mérleg."

    Megnézve a techpowerup tesztelési metódusát ezt látom: Cpu test & Encryption, Media Encoding & Compression, Office & Image Editing, Java @ Database, Rendering & Simulation, Web performance...

    Vagyis amit az intel is kihozott "fontos" programokra tesztelnek erősen.

    Anandtech-nél: CPU systems tests, CPU rendering tests, CPU web tests, CPU encoding test, CPU office test, CPU legacy test.

    Ismét ezt láthatjuk.

    Véleményem szerint fontos mindkettő, de mit is kapunk a Cinebench tesztekkel? Erősen szélsőséges, nem napi használatra jellemző eredmények ezek, mint pl a videó konvertálás, vágás. Szerintem abban egyet érthetünk, nem ez a célközönség 99%-nak a mérvadó.

    Ekkora a baj hogy kellenek az ilyen cikkek????

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák