Új hozzászólás Aktív témák

  • borg25

    senior tag

    válasz Sanya #88 üzenetére

    A megújuló-szén-atomenergia összehasonlításban azért találok pár hibát.
    Az atommal az a gond, hogy igen hosszútávú hatásról kell beszélnünk. Cézium-135 2,3millió év, a Cézium-137 30,7 év a felezési idő. Igaz előbbi gyengén radioaktív.
    Tehát azt kell nézni, hogy 1000 év alatt milyen hatást fejt ki.
    Csernobilnál az is csökkentette az áldozatok számát, hogy a zónát lezárták. Ha ugyanúgy élnének ott emberek, akkor más lenne ez a szám. Ha a talajvizet megfertőzte volna, akkor megint csak sokkal több emberre lett volna hatással. Szénerőműnél a gázt tisztítják, de végül a légkörbe engedik. Atomnál ha ilyen lenne, akkor nagyságrenddel többen halnának meg. Persze miért lenne ilyen? Akkor lesz, ha az atomhulladékkal nem törődnek, és a természet közbeszól. Valószínűleg nem a mi életünkben lesz, de mint mondtam 1000 éves időtávban gondolkodjunk.
    Putyin háborúzik, ausztrálok azt mondják 50 év múlva az ember számára élhetetlen lesz a bolygó. Hogy lesznek karbantartva az atomtemetők? Hogy lesznek lebontva az erőművek, ha németeknél egyre azt mondják, hogy 40 év. Pesszimista hozzáállás, de mire Paks-2 megépül, neki is kellene állnunk bontani, hogy még szétszedjük akkora, mire a társadalom összeomlik.

    Nem azt mondom, hogy zárjuk be az összeset, meg fúj. Mert szerintem is szükség van rájuk, de azért ne legyünk naivak, ez már a legdurvább tűz amivel játszunk, és részegen.

    Jött a covid, egy időre szépen ki is tisztult Európa levegője. Atomnál ilyen nincs.
    Most jöhet az, hogy eddig 3-4000 atombombát robbantottak, egy részét a légkörbe, azzal mi van? Hát Pakson1 év alatt égetnek el 3000 Little Boyt.
    Egyébként a nagy vízerőművek pluszban földrengéskeltők. Csinálsz egy gátat, és pár km2-re a talajra ráraksz pár m3 vizet. Az már egy kis hegy súlya. Statisztika szerint meg is nő a rengések száma a vízerőművek közelében.

Új hozzászólás Aktív témák