Új hozzászólás Aktív témák

  • rii

    nagyúr

    válasz pengwin #109 üzenetére

    ideje lenne már hogy felébredjen az emberiség, és ha már csak kihasználjuk az egész földet az állatokat, akkor legalább szerencsétlen csirke is azt a rövid életét had élje már viszonylagos "bodlogságban", normális körülmények között

    szánalmas az ember, hogy csak eszköznek tekinti az állatokat, kutyákat is tenyésztjük, dobermannak végták eddig még a fülét, hogy "mutatósabb" legyen, .... miért nem lehet egy kutyát önmagáért szeretni? keverék kutyusokról nem is beszélve? divat lett abból is ...

    állattenyésztők is megveregethetik a saját vállukat, minden "fajtatiszta" kutyának - amit az ember létrehozott - van valami fajtara jellemző betegsége. ennyire képes az ember. belenyúlunk a természetes folyamatba (gének keveredése) és betegségre hajlamosabb állatokat hozunk létre.

    de persze akiben hiányzik az erre való érzékenység, számukra ezen sorok falrahányt borsó.

    én a másik véglet vagyok .... én a gyomot is sajnálom kihúzni, az ember az egyetlen a földön aki ha növényt akar fogyasztani, akkor ahhoz más növényt el kell pusztítania, "gyomlálnia"

    pedig az nem gyom, csupán életképesebb mint a paradicsom, borsó. de az ember számára "haszontalan"

    kva nem tudunk összahangban élni a természettel, a fogyasztói társadalom üvegbúrájában élünk, és ha valaki ki is megy vidékre, veszi az utrahangos vakondriasztót ... mert a gyepet feltúrta a vakond. pedig ő ment ki a betondzsubgelből ... a vakond életterébe ...

    műanyag világ.

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Új hozzászólás Aktív témák