Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz Abu85 #42 üzenetére

    Ezért szerintem ők mindent meg fognak tenni, hogy akár a librarykből legyen normális ARM verzió.

    Persze hogy érdekük, de nem tudnak mit tenni. A játékipar esetén amihez van több száz/ezer? a szakterületen jártas programozójuk, meg alapos tapasztalataik a partnerségi porgamok terén, meg tudják tenni hogy sok mindent betesznek a játékfejlesztők segge alá csak hogy az ő hardverükre fejlesszenek elsősorban. De ez EGY speciális terület. Ha innen továbblépünk és az általános jellegű számításokra kitalált processzorokat nézzük, akkor van kismillió egyéb terület ahová egy nVidianak vagy bármilyen más gyártónak sem erőforrása, sem lehetősége, pláne nem célja ezt megtenni, mert fingja sincs hozzá ráadásul nem is érné meg neki. Nem is értem mire gondolsz, egy tökömtudja költségvetési program xy speckó ősöreg libraryjét amit jóformán már azt sem tudják honnan van az nVidia nem fogja megírni nekem, körberöhögnének még az ötletre is. Az nVidia max kényelmes toolokat fog nekem biztosítani ahhoz hogy ilyeneket megírhassak magamnak. Ez ettől függetlenül továbbra is pénzbe fog nekem kerülni, adott esetben nem is kevésbe amit ha nem muszáj én bizony nem fogok megcsinálni. Már pedig nem lesz muszáj sokáig.

    Itt a szoftverek "long tail"-jéről beszélünk amik speciális igényt elégítenek ki ezért alkalmazásonként viszonylag alacsony számú user használja őket, azonban miután rengeteg ilyen van az össz súlyuk mégiscsak hatalmas, nem beszélve arról hogy ezek a speckó, melóhoz szükséges alkalmazások jellemzően.

    Tudom, hogy programozói szemszögből a heterogén módos programozható lapkák mostohán vannak kezelve.

    Szó sem volt heterogén programozásról, megint kevered a szezont a fazonnal. Itt csak az ARM és az x86 inkompatibilitásáról volt szó, aminek a problémáját ti messze elbagatellizáljátok "majd lesz rá" címszó alatt. Igen, majd lesz rá, de nagyon sok minden (ami közül rengeteg dolog sokaknak életbevágóan fontos) csak akkor amikor az ARM lesz már tényleg az elsődleges platform (az említett régi szoftverek inkompatibilitása pont ezt fogja gátolni így ez egyfajta ördögi kör) és ezért muszáj lesz rá megírni, vagy ha olyan erősek lesznek ezek hogy röhögve elvisznek esetleg egy emulátort a hátukon. Egyik sem holnap lesz, inkább évtizedes távlatokról beszélünk a "kezdetekben kérdéses lesz"-el szemben.

Új hozzászólás Aktív témák