Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz #96302336 #22 üzenetére

    [Link, ] [link.]

    A második linkből: "A XO-ba számos olyan megoldás került, amelyet máshol nem használnak, ráadásul mind a processzorteljesítmény, mind a memória kapacitása megnehezíti a Windows és az azon futó alkalmazások portolását – mondta."

    Az elsőből: "A munka azonban lassan halad, mert a laptop mindössze egy gigabájt kapacitású flashmemóriás háttértárat használ, ami kevés az operációs rendszer és az Office futtatásához. (Az Intel Classmate-ben 2 GB háttértár van, ott a portolás 9 hónap alatt be is fejeződött.)"

    Érdekes, de ezt én nagyon nehezen hiszem el. NLite a megoldás (persze csak otthonra). A minap szórakozgattam vele, és 135MB méretűre sikerült az - amúgy teljesen működőképes - iso. Feltelepítve szűzen nem volt 300MB. Firefox, MPlayer, DirectX, alaplapi driverek, bazinagy ATI driver, Office XP után lett 800M. Tisztában vagyok vele, hogy nem vagyok mérnök, tisztában vagyok azzal is, hogy az nLite sem professzionális cucc, de nem hiszem, hogy 40 mérnök ne tudná 1GB alá zsúfolni az XP + Office párost... Nekem sikerült.

    Továbbá az XP használhatóan fut egy 500-600MHz-es PIII processzor + 256MB RAM felszereltségű gépen. De még 128MB-tal is beéri. Azt is kötve hiszem, hogy a csökkentett tudású XP kevesellné a 128M RAM-ot...

    HGyu

    MOD: véletlenül ment válasz, általános hozzászólás akart lenni...

    [ Szerkesztve ]

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Új hozzászólás Aktív témák