Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz #96302336 #16 üzenetére

    Az ember általában olyan cuccot vesz, amit a zsebe elbír. Azaz max egy havi keresetét szánja egy notira. Sok hely van, ahol ennyit tudnak szánni számítógépre.

    A legnagyobb biznisz azonban nem ebben van. Egy ország gazdasága, fejlettsége nagyban fejleszthető azzal, ha minél több otthonba eljuttatja a számítógépet. Ha a fejlesztésnek ezt a módját választja, nem mind1, mennyit kell költenie a projektre. Hát erről szól ez a cucc.

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • dabadab

    titán

    válasz #96302336 #16 üzenetére

    Azert ezt a 188 dollart (a 100 dollaros arat jo par evvel ezelott talalta ki Negroponte, azota azert tortent egy s mas, pl a dollar arfolyama zuhanorepulesbe kezdett) erdemes lenne osszevetni azzal, hogy pl mennyibe kerul egy altalanos iskolas gyereke tanitasa (ugy remlik, hogy azokban az orszagokban, amik az OLPC celcsoportjanak szamitanak, altalanos az iskolakotelezettseg). Minden bizonnyal ez az osszeg ehhez kepest nem olyan rettenetesen magas (tovabbi tenyezo lehet az, hogy az XO reszben kivalthatja a papir-alapu oktatasi segedeszkozoket).
    Egyebkent meg mi a fura abban az elkepzelesben, hogy a harmadik vilag orszagaiban felnovo gyerekek ne arra az eletpalyara keszuljenek, hogy kozepkori modszerekkel foldet muveljenek vagy vmi multinak vegezzenek betanitott munkat, hanem vmi XXI. sz-i tudasuk legyen? Marmint azon tul, hogy aki szegeny, az maradjon is az?

    A nigeriai kormany meg a Classmate-tel kapcsolatban legjobb tudomasom szerint csak vmi szandeknyilatkozat-feleseget tett, konkret megrendelesrol szo sincs, ahogy a CM sorozatgyartasarol se.

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák