Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Zola007 #3 üzenetére

    Ennyi kudarc?

    Ez lett volna a 29-dik Falcon 9 indítás, és ez volt a második teljes kudarc. Az Ariane 5 első pár évében sokkal rosszabb aránnyal bírt, kevesebb indítás mellett (ott például rögtön az első indítás kudarc volt).

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Zola007 #9 üzenetére

    a leszállási problémákkal együtt már romlik a statisztikád

    Miért is? Az első fokozat visszahozása semmiféle extra költséget nem jelent azoknak, akik megveszik a Falcon 9 indítást. Az ő szempontjuk csak az indítás a lényeg. Ez egy extra képesség, amivel per pillanat csak a Falcon 9 rendelkezik a hordozórakéták között.

    A következő lépcső a visszahozott első fokozat újrafelhasználása. Az viszont azt érinti, akik megveszik az újrafelhasznált első fokozattal szerelt Falcon 9-est.

    rakétát fellőni már 50 éve is tudtak

    Rakétát nem lőnek fel, hanem indítanak. A lövés azt jelenti, hogy egy hajítótöltettel kilősz valamit, mondjuk ágyúból vagy lőfegyverből. Itt nem erről van szó.

    Ettől függetlenül a SpaceX ma a kereskedelmi piacot kvázi letarolja úgy, hogy még nincs is szó az első fokozatok újrafelhasználásáról...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Béééla #22 üzenetére

    Hogy a humanitáriusság álarcával komplett földrészeket nyom facebook-függővé, az teljesen rendjén van.

    Bezzeg mennyivel jobb lenne, ha az elzárt részeken nem lenne internet sem! :DDD

    Teljes kontinens semleges internet helyett egy cég privát, szűrt magánhálózatát kapja, így az ott élőknek okostelefon = internet = FB lesz.

    Mesélj kérlek, melyik kontinensről lenne szó? Ha Afrikáról, akkor csendben megjegyzem, hogy a kiépült észak- és dél-afrikai régióban eddig is volt, és ez után lesz internet. Az internet.org nélkül is.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Béééla #25 üzenetére

    Pont erről az álarcról beszéltem.

    Akkor hajrá, szolgáltass te ott internetet...

    Szerk.: Egyébként pl. a OneWeb az egész Földön fog műholdas internetet szolgáltatni, tehát senki sincs az Internet.org-ra szorulva, ha nem akarja...

    Amit a galambra kötözött SD kártyás átvitel megelőzött, arra a "netre" gondolsz? Ami a Magyarországról szemétbe dobott ISDN infraskruktúrából áll? Mert ha igen, akkor sok sikert az időutazáshoz!

    Nyaraltam Tunéziában és Egyiptomban, ha nem is mindenhol, de a frekventáltabb területeken normális internetelérés volt. Kairóban tökéletes Wifi elérés volt egy külvárosi kávézóban, Youtube-ot tudtam nézni a telefonom.

    2013-ban Durban-ban (Dél-Afrika) volt egy ismerősöm, Skype-al videokonferenciáztunk.

    Neked milyen személyes tapasztalataid vannak, amelyek szerint állítod, hogy egy teljes kontinens fog az Internet.org-tól függeni? :U

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz fordfairlane #27 üzenetére

    Az Internet.org első körben GEO pályán keringő műholdakon bérelt sávszélességet, pont ezért kínos nekik az AMOS-6 balesete, hiszen ez alapvetően jelentős sávszélességet biztosított volna (most fejből nem tudom, de GB/s szint felettit).

    A GEO műhold velejárója viszont a magas latency. Ezzel nem tudsz mit tenni, alapból a Föld-GEO-Föld távolság nagyobb, mint 72000km, vagyis élből 240+ ms, és akkor csak a rádiójel késleltetéséről beszélünk.

    A OneWeb eléggé előrehaladott állapotban van, de még eddig egyetlen műholdjuk sem kering a Föld körül. Ők egyébként ~1200km-en keringő műholdakra építenek majd, és a felhasználói sávszélesség max. 50MB/Sec lesz.

    Igen, teljes lefedettséget ígérnek a 648 műholdból álló rendszerrel.

    A kérdés, hogy mennyiért. Ez az, amire most még nincs válasz...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    @Béééla

    Nagyon helyes!

    Milyen érdekes, hogy eddig az volt a bajod, hogy az Internet.org is fog szolgáltatni Afrikában, közben pedig a jelek szerint fogalmad sem volt az alternatívákról... :U

    Szóval az anekdotikus "ahol voltam ott jó volt" kiterjeszthető az egész kontinensre

    Félremagyarázni próbálod azt, hogy kettőnk közül Te voltál az, aki az egész kontinenst említetted a #22-es hsz.-ben, idézlek:

    "Teljes kontinens semleges internet helyett egy cég privát, szűrt magánhálózatát kapja,"

    Én erre ezt reagáltam:

    "Ha Afrikáról, akkor csendben megjegyzem, hogy a kiépült észak- és dél-afrikai régióban eddig is volt, és ez után lesz internet."

    Szóval ki is írt olyat, hogy az egész kontinens? :U

    @fordfairlane:

    Jól értem, 648 műholddal számolnak, amiből jelenleg egy sincs pályára állítva? Mert akkor ez nagyon hosszú idő lesz, mire rendesen kiépül.

    Az első tíz műhold már elkészült (az Airbus Defense & Space gyártja őket egyébként), 2017-ben indulnak Francia Guyana-ról egy Szojuz-2-1b hordozórakétával. A tervek szerint 2020 körül lehet teljes a műholdrendszer.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz fordfairlane #32 üzenetére

    Inkább üzletnek. :)

    Az ArianeSpace-nek volt egy nehéz hordozórakétája, az Ariane 5, de az első sorban a GEO pályára ideális, oda 10,5 tonnát vihet fel, ez kb. duplája a Falcon 9-nek, viszonyításképpen. Pont ezért az Ariane 5 általában két műholdat visz fel egyszerre.

    Csakhogy a piac igényel egy kisebb rakétát is, mivel sokaknak túlságosan is sok az 5 tonna, nem ekkora műholdban gondolkodnak, illetve nem GEO pályában. Az ArianeSpace körbenézet, és megkérdezte az oroszokat, hogy eladnának-e nekik Szojuz hordozórakétát. Az oroszok válasza az volt, hogy persze. Az üzlet megköttetett, szóval csináltak egy indítóállást, és 2011-ben még a Szojuz SzT-B, majd később a Szojuz-2-1a/b hordozórakétákat innen bocsátják fel. Az oroszoknak jó az üzlet, mert nekik eléggé északon vannak az indítóállásaik, tehát nem tudnák azt nyújtani onnan, mint innen, így saját maguknak nem konkurenciái. Az ArianeSpace-nek dettó jó üzlet, mert egy olyan piaci szegmenst is le tud fedni, amire eddig nem volt képes. Például a Galileo navigációs műholdakat is eddig ezek vitték fel (a későbbiekben egy Ariane 5ES visz fel 4 műholdat egyszerre, ezt most novemberben fogják kipróbálni).

    Az ArianeSpace-nek egyébként van egy még kisebb, de saját gyártású hordozórakétája, a Vega, így kvázi "lefedik" a teljes kereskedelmi piacot.

    Egyébként a OneWeb korábban a Virgin Galactic-al állapodott meg, de ők olyan csúszásban vannak a saját hordozórakétájukkal (a LauncherOne-al), hogy végül mást kerestek...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Béééla #34 üzenetére

    És olyan alternatíváról beszélsz, amit még nem lőttek fel.

    Fellőni semmit sem fognak. Indítani esetleg.

    Egyébként az Internet.org is most szószban van, hiszen az AMOS-6-oshoz hasonló sávszélességet (16Gbit/s) senki más nem tud biztosítani a régióban.

    És nem véletlenül jön Zucki bácsi: (jelenleg) létező infrastruktúrára építkezik, tehát előfizethetnének technikailag, de mégse teszik. Talán azért mert megfizethetetlen?

    A jelenleg létező technológia az, amit az AMOS-6 biztosított volna. E nélkül ki tudja, mikor fogják tudni a földi állomásaikat rákötni az internetre...

    Bocsánat, nem is egész kontinens, hanem az egész világ.

    Egyre jobb. Az Internet.org mondjuk itthon nem is elérhető, de sebaj....

    Ilyen zugblogoknak mint A Guardinan talán hiszel.

    Hol ír a Guardian cikke olyasmit, ami alátámasztja azon állításodat, hogy "Teljes kontinens semleges internet helyett egy cég privát, szűrt magánhálózatát kapja,"?
    Pont, hogy ott van a cikkben a kép, amely bebizonyítja, hogy Afrika nagy részén egyáltalán nincsenek jelen...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák