Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz fordfairlane #32 üzenetére

    Inkább üzletnek. :)

    Az ArianeSpace-nek volt egy nehéz hordozórakétája, az Ariane 5, de az első sorban a GEO pályára ideális, oda 10,5 tonnát vihet fel, ez kb. duplája a Falcon 9-nek, viszonyításképpen. Pont ezért az Ariane 5 általában két műholdat visz fel egyszerre.

    Csakhogy a piac igényel egy kisebb rakétát is, mivel sokaknak túlságosan is sok az 5 tonna, nem ekkora műholdban gondolkodnak, illetve nem GEO pályában. Az ArianeSpace körbenézet, és megkérdezte az oroszokat, hogy eladnának-e nekik Szojuz hordozórakétát. Az oroszok válasza az volt, hogy persze. Az üzlet megköttetett, szóval csináltak egy indítóállást, és 2011-ben még a Szojuz SzT-B, majd később a Szojuz-2-1a/b hordozórakétákat innen bocsátják fel. Az oroszoknak jó az üzlet, mert nekik eléggé északon vannak az indítóállásaik, tehát nem tudnák azt nyújtani onnan, mint innen, így saját maguknak nem konkurenciái. Az ArianeSpace-nek dettó jó üzlet, mert egy olyan piaci szegmenst is le tud fedni, amire eddig nem volt képes. Például a Galileo navigációs műholdakat is eddig ezek vitték fel (a későbbiekben egy Ariane 5ES visz fel 4 műholdat egyszerre, ezt most novemberben fogják kipróbálni).

    Az ArianeSpace-nek egyébként van egy még kisebb, de saját gyártású hordozórakétája, a Vega, így kvázi "lefedik" a teljes kereskedelmi piacot.

    Egyébként a OneWeb korábban a Virgin Galactic-al állapodott meg, de ők olyan csúszásban vannak a saját hordozórakétájukkal (a LauncherOne-al), hogy végül mást kerestek...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák