Új hozzászólás Aktív témák

  • Tiszteletes

    aktív tag

    válasz Plague666 #339 üzenetére

    "A hírnév az amit mások gondolnak rólad, a stílus pedig maga az ember."
    Te a stílusoddal be is mutatkoztál, de, hogy ne csak azt kritizáljam, nézzünk rá a tartalomra is.

    "urambocsá erkölcsi alapon rakja ki azokat, akik olyat csinálnak,ami nem nekem jutott előbb az eszembe"

    Merthogy szerinted nekünk biztos az a bajunk, hogy nem mi nyerészkedhetünk, zsigerelhetjük ki a "buta embereket". hajajj... értem én, hogy neked ilyen jut eszedbe, de erre még büszke is vagy? Komolyan?
    Amit te kádárkori proli észjárásnak címkézel, az csak egy olyan erkölcs, amit te nem is igazán értesz meg, mert "más" az erkölcsi alap amin állsz. (Onnan ez látszik neked, és persze számos elvbarátodnak is. Nektek a tisztesség, becsület, mértékletesség fogalmai ósdi régi, idejétmúlt dolgok.) De ahogy mondani szokták, felfelé lehet ütni, az nem sportszerűtlen, te is csak ezt tetted, és teheted is,... ezzel csak a bizonyítványodat írod alá egyre vastagabb postairónnal. (A ti stílusotokban, hogy biztos lehessek benne megértitek: Se gázkamra, se karlendítés nem kell hozzá. Én(mi) csak szépen szeretnénk megkérni benneteket, hogy ezzel a véleményetekkel bújjatok vissza az alá a kő alá ahonnan előbújtatok. És ott veregessétek egymás vállát, hogy milyen fasza gyerekek is azok, akik ilyen módon károsítják meg embertársaikat, és csak gyorsítják a szakadék felé, már így is megállíthatatlanul rohanó világot.)

    Én és nagyon sokan hozzám hasonlóan nem kérjük/kértük, hogy rakják ki ezeket az "önjelölt PS5 disztribútorokat"/nyerészkedőket. (Merthogy persze az eredeti téma jócskán félrement már ~350 komment alatt. Igen van sok hasonló tétel, aminek az árát felverték.) Mi pusztán arra hívtuk fel a figyelmet, hogy egy ilyen témájú cikket lehozni ugyancsak könnyelmű, - most megengedem magamnak - álszent, kattintásvadász húzás volt. Amiért legalább szó nélkül illett volna bekanalazni a fekete levest, nem belekezdeni a szánalmas magyarázkodásba...

    Ugyanis ha a kritika részben vagy egészében nem lenne jogos, akkor a tulajdonos, helytartó, - vagy tudom is én milyen jogálláson kommentelnek a "házigazdák", - szóra se méltatta volna a "hőbörgőket". Ha pedig komolyan gondolná azt, hogy elítéli ezeket az "okos, ügyeskedőket, tevékenységükkel egyetemben, mindenkinek a fotelben befoghatta volna azzal a száját hogy: Bár globálisan semmit nem fogunk elérni vele, fontosak az elveink, és még fontosabb a közösség, akik nélkül jelenleg nem tartanánk ott ahol, ezért az alábbi gesztussal állunk be cikk témáját adó kezdeményezés mögé. Nálunk jelenleg csak a PS5 hirdetéseket ajánlott fogyasztói ár+10% fölött skalperkedőkből x bevételünk van. Hétfőig, ideiglenesen kibővítjük az ÁSZF-ünket a kampány jegyében és értesítést küldünk ennek a maréknyi "véglénynek" akarom mondani fizető vendégnek, melyben felhívjuk figyelmüket az ÁSZF változásunk rájuk vonatkozó részére. Joguk van a nyerészkedés mértékét az általunk megszabott határok közé szorítani, ha ez nem tetszik, akkor a hirdetéseiket törölni fogjuk a kiemelésre kifizetett pénzüket pedig részarányosan megtérítjük. Mivel viszont úgy gondoljuk, hogy a lapcsaládot így érő "'kár"(.. hát pénzügyileg fogadjuk el hogy az, erkölcsileg semmiképp) felét vállalják át azok, akiknek volt rá 35 percük, hogy 3 oldalas kommentekben kritizáljanak minket. :)

    Én elég alaposan elolvastam a korábbi kommenteket, de nemhogy ilyen, még hasonló gesztust sem tett a vezetőség a közösség felé.=nem kívánják rövidtávú anyagi érdekeik elé helyezni, az egyébként szavakban/írásban mértékadó erkölcsi meggyőződésüket.
    Pedig egy ilyen fenti teoretikus reakció, őszinte, hiteles és elegáns "visszavágás" lett volna a hőbörgőknek.
    Teoretikus példa, nem számoltam utána, a valós számok ismerete nélkül elég nehéz is lenne:Ha vesztek 50-en egy hó prémiumot, az kompenzálja a lapcsaládot a felméréseink alapján. Ha ez megvan, repülnek a PS5 önjelölt disztribútorai.
    És ekkor már a hőbörgőknél pattogna a labda, hogy vajon szeretnének-e annyira, a kampányszerű rendcsinálást a PH-n, HA-n, hogy ezért a zsebükbe is nyúljanak?

    De persze én nem lapcsaládot vezetek, és csak azt tudom, (mások sok éve töretlen visszajelzései alapján) talán elég jó arányérzékkel felmérni, hogy ha ezt én egy személyben kéne megoldjam a PH-nál, vagy hasonló méretű üzleti vállalkozásnál, akkor ez nekem mennyi időmbe/munkámba kerülne. NEM MÁSNAK, NEKEM EGY SZEMÉLYBEN. Természetesen pro-bono, hisz nem lehet mindig, mindent a pénzért csinálni. Sokféle tőke van ezek közül a pénz csak az egyik. :K Nem vagyok ügyvéd, bár a tanáraim szerint már 8 évesen ebbe az irányba kellett volna elindulnom. Én úgy voltam/vagyok vele, hogy jobb, ha tükörbe tud nézni az ember. :) Minden tisztességes ügyvédtől elnézést kérek! Vannak? :)

    Mindenkinek köszönöm, aki megtisztelt és ezt a mamutszőr hosszúságú bejegyzést egy szuszra elolvasta.

    Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

Új hozzászólás Aktív témák