Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    válasz nuke7 #35 üzenetére

    Nem akadt be az út, csak egyszerűen teljesen életszerűtlen amiről beszélsz, ráadásul sehol a világon nem csinálják úgy.Azon kívül, hogy szerinted olcsóbb lenne, meg szerinted simán kifizetnék a cégek mert kell a tevékenységükhöz nem tudtál felhozni érdemi érvet vagy példát amivel megtámogatnád az álláspontod.

    amcsi egészségügy - vannak nagyon jó cikkek a neten (amcsi orvos / orvosok) írnak a problémákról
    Én ilyet még nem nagyon olvastam, de alapvetően azért nem lepne meg. Az orvosok haszonélvezői a rendszernek, a medián jövedelem 200k dollár felett van, de az alsó 25% is 100k dolcsi feletti. Ez 2-4x-e az amerikai medián household income-nak.
    Az államnak jelen kell lenni szabályozóként, mert egyébként semmi sem kényszeríteni a biztosítókat hogy ott is legyen ellátás ahol nem feltétlen éri meg, valakinek meg kell csinálni az infrastrukturális beruházásokat és azért valamilyen szabályozó szerepre is szükség van, mert itt nem egyenrangú felek üzletéről van szó lévén az ügyfél meglehetősen kényszerhelyzetben van.

    De kérlek arra reagálj amit fentebb linkeltem: Amerikában 1. számú ok a magáncsődös eljárásoknál a medical debt. Nem az államnak tartoznak, hanem a biztosítóknak. Szerinted ez egy jó rendszer?

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák