Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Béééla

    őstag

    válasz proradeon #6 üzenetére

    Most jelen tudásunk szerint tényleg nagyon törhetetlen még a WPA2 is, aztán véletlen felfedez valami matematikus egy hibát és hopp, bukik az egész. Nem kell majd ezer évekig sniffelni. A WEP is milyen szépen adta a Wired Equivalent Proctectiont, most már lassan telefonról is megvan a törése belátható időn belül.

    Aztán nem nyugtat az a tudat, hogy mennyi embert veszélyeztet, unatkozó hülyehekker engem nyír ki, pont nem leszek kisegítve.

    (a can buszon a titkosítás és a jogosultság-kezelés jelenleg nulla)
    A CAN a legalsó, fizikai rétegben csücsül a hierarchiában. A CAN-nek nem is lehet feladata a titkosítás meg jogosultság-kezelés. A CAN feladata, hogy amit bebüfögtek "az egyik végén", pont ugyanaz jöjjön ki a másik végén.
    Nagyjából olyan, mint az RS232-re fújjolni ugyanez miatt. A CAN nagyon szép, nagyon jó, csak vakon megbíznak bármilyen üzenetben.

    anno fertőztek már meg merci szórakoztató rendszert utcai hotspotról. csak azért nem írtam a kollégának, hogy már régen gyalogolnia kellene, mert még nem láttam bizonyítva, hogy a dvd lejátszós mp3-as navis fejegységből át lehet menni az abs-be.
    Egyrészt valami dokumentációt kérhetnék szépen az esetről? Az ilyenek mindig izgatnak :D
    Másrészt elvileg a figyelemelterelőszórakoztató központ nincs rajta az életmentő hardvereket is tartalmazó buszon. Minden értelmes autóban legalább 2 busz fut.

    Bélabá

  • |DavidWoody|

    tag

    válasz proradeon #6 üzenetére

    "WPA-t is fel lehet törni mondjuk 5000 év alatt, de nem hinném, hogy csak ezért 5000 évig követi az adott autót egy unatkozó hacker"

    Nagyon nem vagy te tisztaban az IT mostani eredmenyeivel, ha ezt komolyan gondolod....:)

    -woody-

Új hozzászólás Aktív témák