Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Béééla

    őstag

    Akkor fogok gyalog járni, ha valaki bejelenti a megvásárolandó autómnál, hogy wireless ez meg az megy rajta, és a Kompúter is rá van kötve.
    Nincs feltörhetetlen rendszer, csak kevés unatkozó zseni.

    Oké, nagy veszélyes rendszerek is kommunikálnak (erőművek) de ott éjjel-nappal van egy brigád aki dolgozik és felügyel. Engem a fék eltűnése rémisztett meg leginkább :U

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz proradeon #6 üzenetére

    Most jelen tudásunk szerint tényleg nagyon törhetetlen még a WPA2 is, aztán véletlen felfedez valami matematikus egy hibát és hopp, bukik az egész. Nem kell majd ezer évekig sniffelni. A WEP is milyen szépen adta a Wired Equivalent Proctectiont, most már lassan telefonról is megvan a törése belátható időn belül.

    Aztán nem nyugtat az a tudat, hogy mennyi embert veszélyeztet, unatkozó hülyehekker engem nyír ki, pont nem leszek kisegítve.

    (a can buszon a titkosítás és a jogosultság-kezelés jelenleg nulla)
    A CAN a legalsó, fizikai rétegben csücsül a hierarchiában. A CAN-nek nem is lehet feladata a titkosítás meg jogosultság-kezelés. A CAN feladata, hogy amit bebüfögtek "az egyik végén", pont ugyanaz jöjjön ki a másik végén.
    Nagyjából olyan, mint az RS232-re fújjolni ugyanez miatt. A CAN nagyon szép, nagyon jó, csak vakon megbíznak bármilyen üzenetben.

    anno fertőztek már meg merci szórakoztató rendszert utcai hotspotról. csak azért nem írtam a kollégának, hogy már régen gyalogolnia kellene, mert még nem láttam bizonyítva, hogy a dvd lejátszós mp3-as navis fejegységből át lehet menni az abs-be.
    Egyrészt valami dokumentációt kérhetnék szépen az esetről? Az ilyenek mindig izgatnak :D
    Másrészt elvileg a figyelemelterelőszórakoztató központ nincs rajta az életmentő hardvereket is tartalmazó buszon. Minden értelmes autóban legalább 2 busz fut.

    Bélabá

Új hozzászólás Aktív témák