Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz joghurt #83 üzenetére

    Már csak a PH!-s fórumok alapján kiszűrhető, hogy adott rendszerben vajon ki lenne a jó káder és ki a potenciális közellenség. Pedig ez egy nyilvános fórum, tehát ennek figyelembevételével írunk ide. El lehet képzelni, egy magánnak hitt levelezésből mik derülnek ki valakiről...

  • Bici

    félisten

    válasz joghurt #83 üzenetére

    És az FBI azzal fog visszaélni, hogy néha át szoktam menni a piroson gyalogosként, amiről semmi bizonyíték nincsen semmilyen nevemhez köthető helyen?

    Persze, aki adót csal, vagy ilyesmi, az felőlem félhet.

    Engem simán csak az zavar, hogy az így megszerzett tapasztalatokkal az emberek még inkább irányíthatóvá válnak.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • debrejo

    senior tag

    válasz joghurt #83 üzenetére

    "bevallott jövedelmeiddel nem feltétlenül szinkronban levő nyaralási képek" - ezt én adócsalásnak nevezném, ha ez segít mondjuk az ilyen embereket megbüntetni, nosza rajta. Mert ugye nem te, én, vagy bármelyik átlagpolgár csal adót hanem tipikusan az akinek telik mindenre. Ha ezt is lehet szűrni, miért ne? A saját gépeden meg nem turkálhat felhatalmazás nélkül senki, ezt azért még itthon egyetlen törvény sem engedi meg. Tudtommal usákoknál sem. Szóval a "200-al a közúton" videók miatt nem fognak elővenni hacsak nem dafkézol velük a facebookon pölö. Az ilyen meg is érdemli.

    ddekany: nem, nem látok benne gondot. Aki törvényellenesben sántikál és van sütnivalója az eddig sem teregette ki mindenhova azt. FB előtt is az okos kussolt, a marha meg részegen kotyogott a kocsmában. Gyakorlatilag eddig az fb szerepét a kocsma töltötte be, sarkítva. :D Ezzel max ikufájtereket lehet kiszűrni, akiket max nemzetellenesnek titulálnak és nem engednek be az országba. Azzal ugyanis hogy azt mondod hogy de beverném a szomszéd orrát még nem teszed meg, ugyebár...

    attila9988: nem, nem tud mindenkiről mindent, ez egy ordas nagy baromság. Annyit tud, amennyit az illető nyilvánossá tesz. Ez mind egyénfüggő, ki mennyit oszt meg. Mint már írtam, az hogy én szeretem a kólát, a whiskeyt, a motorokat és a kocsikat és ők ezt tudják abból károm nekem nem származik. Teszem azt ha szabadidőmben olyasmire készülnék amivel mondjuk embereknek árthatnék, hát igenis tegyenek meg mindent hogy elkapjanak, a törvény adta kereteken belül. Az ingyenesség azért adott az ilyen oldalakon mert az általad megadott adatokból kiindulva célirányos reklámokat fogsz kapni amiben iszonyat nagy pénz van. Ennyi. Lövésem nincs még mindig hogy ez miben akadályoz engem meg a szabadságjogaimat. Még mindig akkor törlöm magam róla amikor akarom, nem? Kényszerítve vagyok rá hogy használjam?Nem.

    bambano: a gépeden még mindig nem turkálhatnak, ha jól tudom. de javíts ki ha tévedek. Ha te mondjuk a facebookon látogatsz olyan csoportokat és ezt úgy teszed hogy mindenkinek engedélyezed hogy lássa azt (nyilvánossá teszed), akkor meg is érdemled hogy ne engedjenek be.
    Példa: 5millió ember úgy dönt hogy megtámadja Magyarországot és mindezt fb-n beszélik meg. Szerinted mi a jobb, ha tudunk róla vagy ha nem? Igenis bizonyos szerveknek tudniuk kell az ilyesmiről, főleg a 21. században. Csak gondolj bele, ha azt a bizonyos norvég emberkét meg tudják állítani hogy lemészárolja azokat a gyerekeket...

    Mégegyszer: ha nem akarom hogy tudjanak valamit ezek a szervezetek, nem teszem azt ki facebook és hasonló oldalakra. Ha meg kiteszem, vállalom a következményét.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák