Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zefír

    őstag

    válasz nihill #6 üzenetére

    Ennek inkább több köze van a VOIP alapú komunikációs szoftverekhez és siteokhoz.
    Na már most ahogyan itt MO-n is érezzük, a telefon adó meg ezek.... Tereli az embereket a kormány az eféle szoftverek használata felé, amelyekben nagyobb biztonsági rések vannak, mint a telefon hálózatokban. És mivel újak ezek a dolgok, ezért még most próbálják meglovagolni a hatóságok.
    Igaz már régi ógy, és a VOIP sem mai csirke. De most kezdenek elterjedni a skype, meg hasonló softverek, telefonokon is, és sokan inkább arról beszélgetnek, meg facebook chaten, mert olcsóbb, mint a telefonszámlát fizetni, így viszont a telefonos lehallgatás háttérbe szorul..

    BTW, nem kell ahhoz beregelned a facebookra, hogy beépüljön egy facebook vagy egy google álltal készített felhasználó adatokat, és szokásokat spy-oló cooki.

    Kis milló módja van az embert behálózni.

    De az már egy jó lépés, hogy te nem vagy fent ezeken a siteokon. Énsem vagyok fent sehol.
    Viszont google accountom van, használom a playt, gmailt, driveot, callendart... mert ingyenes, és jól kivan találva. De tudom, hogy a google ezért cserében az adataimat kéri. Hát vigye.. semmi olyat nem csinálok a googla ccountom alatt amit nem vállalnék fel.

    Ha meg mégis olyat csinálnék, akkor más ember hálózatáról, más indetitással.

    De mint a cikkben is megemlítik, bár lehet h indexen olvastam, hogy azok az emberek akik nem csinálnak semmi jogelleneset, csak nem akarjáák, hog ylehallgassák őket, azok is ott haggyák ezeket a szolgálltatásokat.Ez pedig a multiknak veszteség, rengeteg veszteség. Ha 1 dominó dől, a többi is dől..

    Másfelől, ezek olyan kiskapuk, amiken keresztül nem monitoroznak 0-24, hanem bírói végzéssel, kapnak hozzáférést, és akkor monitoroznak. Tehát ha vígan éled pistike életét, a kiskapu csukva marad.
    Nem hiszem, hogy lenne akkora gép park, vagy olyan felszereltség, ami tudná monitorozni az amerikai szolgálltatások összes felhasználójának minden lépését.

    De egyébként 1 megoldás van... ha az ember láthatatlan akar lenni. Fake indentitás. Állandóan válltozó mac adres és IP cím, kontinensek közt ugrálva. A gépedet rendszeresen átnézed, ürítgeted a szemetet, ISMERED a rendszert amit használsz.

    Csak ezzel 1 baj van, ont ami az internet lényege a 21.században, a kapcsolat tartás, megszűnik... Ha csak nem IRC-n beszélsz aszüleiddel, a munkáltatóddal.

    Tehát mérlegelni kell.. Kopromisszumokkal élni.

    Ez meg nem "hot", hogy lesznek kiskapuk, csak most legalizálni akarják. Így a gyanusított nem perelheti az adott véget, ami segítette kézrekeríteni.

  • Zefír

    őstag

    válasz debrejo #41 üzenetére

    Most én nem erről beszélek.
    Nem küldök olyan mail-t amiben a főnökömet mondom el mindennek, de ha igen, ahhoz nem fér hozzá a főnököm, sehogyansem, hacsak nem a címzett álltal.
    A mailező, google play, picassa, és drive, ezek olyan szolgáltatások, ami alapból zárt körűek.
    De ha akarod megosztod, így nics az a a veszély, hogy részegen kiposztolok valamit a fb-ra, és mielőtt realizálnám, a főnök beint.
    Egyébként ba az ember rendesen átnyálazza használat előtt az adott szolgálltatást, beállítások és személyiségi jogok részt, akkor betudja úg yállítani, hogy az adatait, NÉVTELENÜL dolgozza fel a google. Ahhoz meg keresni kell, hogy mgtalálják 2000.00000 felhasználó adatai között a feldolgozásra szánt cuccaimat. Bár nem hiszem, hogy az egész mailt átnyálaznák, csak adott kulcsszavakra keresnek rá. Tehát foszlányok, névtelenül, és ez nem zavar, mert tudom, hogy semmi sincsen ingyen, és ezzel fizetek a google szolgáltatásaiért cserében.
    Szerk: Bizos vannak olyan mailező és egyéb szolgálltatások, amik nem adják ki az adataid, és a fileid, de azért fizetni kell.

    Egyébként nem biztos, hogy tudja, hogy törvénybe ütköző.. de ettől függetlenül a törvény nem tudása nem jogosít fel a törvények áthágására.

    [ Szerkesztve ]

  • Zefír

    őstag

    válasz attila9988 #56 üzenetére

    Szerintem ugyanarról beszélünk akkor, csak elbeszélünk egymás melett.
    Nagy ár, de tájékoztatnak róla, csak a felhasználók elfogadják a feltételeket, olvasás nélkül, énsem szoktam elolvasni,
    De ha valaki azt akarja, hogy ne turkáljanak a cuccai között, az válasszon olyan szolgálltatásokat, amik nem turkálnak de lehet, hogy fizetnie kell érte.
    A gazdag emberek sem akarnak a büdös metrón ülni , ezért vesznek egy 1 limót, sofőrrel. Az sincsen ingyen.

    Vagy működtessen egy homamade szervert, én is ezen gondolkodom, csak sok pénz.
    -mailező
    -cloud
    És szerintem másra nincs is kereslet. Cloudban lehet mindent tárolni, csak rendezni kell..
    Ha ezt bevállalod, hogy működtetsz egy home made mailezőt, és küldesz egy mail-t egy gmail-es címmel rendelkező ismerősödnek, a gmail ugyanúgy átnézni.
    Tehát Ez sem 100%-os, de ezeket leginkább csak cégeken belül szokták használni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák