Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Medocsabi

    addikt

    válasz adamssss #6 üzenetére

    Megint nem sikerült :D
    A cikkhez: persze hogy óva intenek, hisz semmilyen befolyásuk nincs rá, és ha sokáig tart a buborék,komolyan veszélyezteti a jelenlegi pénzpiacot, azt meg ugye nem hagyhatják,hisz akkor a megszokott 10000000000000000 csiliárd helyett csak 100000000 csiliárdot kersnének a befektetéseken. Oké hogy kockázatos,de ekkora haszon szerintem simán megéri a kockázatot.
    Egyébként pedig magát a "bányászatot" én is szimplán elvesztegetett erősorrásnak látom. De ennél sokkal nagyobb pazarlás is van a Földön nem is 1 sajnos.

  • #93448704

    törölt tag

    válasz adamssss #6 üzenetére

    Szerintem nagy különbség, hogy befektet az ember, vagy fizetőeszközként használja.
    A befektető járjon utána a dolognak mielőtt befektet, ő vállata a kockázatot.
    Azt viszont fontos a köztudatba betenni, hogy az emberek ne tekintsenek rá fizetőeszközként, még ha annak is tűnik elsőre. Ha pl.: holnaptól mindenki bitcoinnal venné a fagyit, akkor igen hamar behasalna a rendszer olyan blokchain méret jönne létre (erre így alkalmatlan). Totál gyerekcipőben járunk, mintha a virtuális pénzek vadnyugatán lennénk. Rengeteg a lehetőség és a kockázat.

    Viszont, amit ez tud:
    El tudok vele juttatni "x értéket" (pálcikát, amit pl.: btc-nek hívok) egy másik félnek, hogy ehhez nem kell megbíznom egy harmadik félben (bank), senki nem tudja ezt meghamisítani, kitörölni, blokkolni, ha van áramom egy készülékem és internet kapcsolatom. Ez az állítás akkor nem igaz, ha egy valaki uralja a teljes bányász kapacitás több mint 50%-át, akkor lehet csalni.

    Kérdés, hogy (kinek) mennyit ér egy ilyen rendszer.
    Az, hogy ez nem állít elő semmit szerintem nem teljesen igaz, mert a biztonságot, a függetlenséget és a harmadik félben való bizalom nélkülözését finanszírozzuk a bányászok által elfogyasztott energiával.

    Jelenleg éves szinten az össz btc érték 4%-át osztja szét a rendszer a bányászok között.

    Ami szerintem még érdekes, hogy ha magas az árfolyam, akkor kell nagyon bika gépekkel bányászni (amik sokat fogyasztanak) ha nem, akkor ez már nem éri meg és lekapcsolják a turbó bányászgépeket, ettől lejjebb veszi a rendszer a bányászat nehézségi fokát és újra lehet kevés energiából cpu-val is bányászni. Vagyis az határozza meg, hogy mennyi energiát fogyasztunk el erre, hogy mennyire tartjuk értékesnek! Pontosan lehet tudni, hogy max mekkora értékben ér meg (fognak) bányászni.

    Szerintem ez rohadt érdekes kísérlet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák