Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dajkopali

    addikt

    válasz FTeR #5 üzenetére

    persze, igazad van, ez az ellenérvek erős oldala, csak nem írtam bele, mert már így is hosszú lett a hsz.
    de vmi kompromisszumra csak szükség volna...

    "fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

  • Penge_4

    veterán

    válasz FTeR #5 üzenetére

    az átlag felhasználó nem képes és nem is akar dönteni, h mi legyen a gépén. az alap fogalmakat sem fogja fel. ha elétesznek egy listát, akkor vagy teszi fel ami az első vagy szörnyen fusztrált lesz és hagyja az egészet a francba.

    Miért, más meg frusztrálva érzi magát a sebváltótól meg a kormánytól és a KRESZ-től, mégis megtanul vezetni, mert jobb lesz tőle az élete. A számítógépre is kéne valami jogosítványféle, hogy legalább az alap dolgokkal tisztában legyen a user. Egyetértek ezzel a koncepcióval, ezt még meg lehetne fejelni azzal, hogy optikai lemez helyett Flash Drive-on lenne az oprendszer, ami folyamatosan frissül, ha netes gépbe dugod, akkor letölti az update-eket és a többit, aztán mikor telepíted már a legfrissebb szoftverek települnek, nem pedig telepíted, aztán vársz a több száz megás SP-ekre, hotfixekre és a third-party szoftvereid frissítésére. Ott a nyers oprendszer minden nélkül és egy Synaptic-szerű cuccon keresztül kiválasztod, hogy mi kell egy egyszerű felületen, ahol fel van sorolva például a Media Player szekcióban a WMP-től kezdve a Winampig minden, és az új szoftverfejlesztők munkái is bekerülhetnek, miután ellenőrizve lettek, hogy nincs benne vírus és megbízhatóan együttműködik a rendszerrel. Valami ilyesmi.

    Cathfaern: "Az emberek azt akarják, hogy odeülnek a számítógép elé és működik."

    Én pedig borítékolom, hogy előbb-utóbb (inkább előbb) sajnos ez a hozzáállás lesz az emberiség veszte.

    Libria: Khm....van egy érzésem, hogy a Bizottságnak jelen esetben semmi sem tetszene, nagyon átlátszó ürügy egy kis pénzlenyúlásra.

    Ez bennem is felötlött, de aztán az is, hogy belekötni abba lehet, aki okot szolgáltat rá. A Google-t miért nem perelik soha? Az AMD miért nem fizetett le viszonteladókat, hogy az ő processzorait preferálja? Ilyen apróságok és máris védett egy cég...

    [ Szerkesztve ]

  • ujoimro

    tag

    válasz FTeR #5 üzenetére

    az átlag felhasználó nem képes és nem is akar dönteni, h mi legyen a gépén. az alap fogalmakat sem fogja fel.

    túlságosan lealacsonyítod az embereket.

    a francnak sem hiányzik, h minden telepít után mindent sz*rt külön be kelljen lőni.

    én nem tudom milen előretelepített rendszereket használtál te, de szerintem a legtöbb számítógép alulkonfiguráltan és használhatatlanul jön. De ha egy nagyon egyszerűen beállítható rendszert szeretnél akkor az a software repository

Új hozzászólás Aktív témák