Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz FTeR #5 üzenetére

    az átlag felhasználó nem képes és nem is akar dönteni, h mi legyen a gépén. az alap fogalmakat sem fogja fel. ha elétesznek egy listát, akkor vagy teszi fel ami az első vagy szörnyen fusztrált lesz és hagyja az egészet a francba.

    Miért, más meg frusztrálva érzi magát a sebváltótól meg a kormánytól és a KRESZ-től, mégis megtanul vezetni, mert jobb lesz tőle az élete. A számítógépre is kéne valami jogosítványféle, hogy legalább az alap dolgokkal tisztában legyen a user. Egyetértek ezzel a koncepcióval, ezt még meg lehetne fejelni azzal, hogy optikai lemez helyett Flash Drive-on lenne az oprendszer, ami folyamatosan frissül, ha netes gépbe dugod, akkor letölti az update-eket és a többit, aztán mikor telepíted már a legfrissebb szoftverek települnek, nem pedig telepíted, aztán vársz a több száz megás SP-ekre, hotfixekre és a third-party szoftvereid frissítésére. Ott a nyers oprendszer minden nélkül és egy Synaptic-szerű cuccon keresztül kiválasztod, hogy mi kell egy egyszerű felületen, ahol fel van sorolva például a Media Player szekcióban a WMP-től kezdve a Winampig minden, és az új szoftverfejlesztők munkái is bekerülhetnek, miután ellenőrizve lettek, hogy nincs benne vírus és megbízhatóan együttműködik a rendszerrel. Valami ilyesmi.

    Cathfaern: "Az emberek azt akarják, hogy odeülnek a számítógép elé és működik."

    Én pedig borítékolom, hogy előbb-utóbb (inkább előbb) sajnos ez a hozzáállás lesz az emberiség veszte.

    Libria: Khm....van egy érzésem, hogy a Bizottságnak jelen esetben semmi sem tetszene, nagyon átlátszó ürügy egy kis pénzlenyúlásra.

    Ez bennem is felötlött, de aztán az is, hogy belekötni abba lehet, aki okot szolgáltat rá. A Google-t miért nem perelik soha? Az AMD miért nem fizetett le viszonteladókat, hogy az ő processzorait preferálja? Ilyen apróságok és máris védett egy cég...

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz azbest #300 üzenetére

    szerinted van aki tud minket követni?

    Igen, én. :D Egész jók ezek a példák. Amúgy az egészet ott rontottuk el, hogy az emberek abszolút lesz.nak mindent, ha a híg f.st tennéd is eléjük szép csomagolásban, azt is megennék, mert már annyira elkényelmesedtek, hogy ha meg kell mozdulniuk valamiért azt már tragédiaként élik meg. Ezt meglovagolva a gyártók (az élet minden területén) elkezdték a saját megoldásaikat egybeintegrálni és egyre többmindent integráltak egybe, ha a tendencia így halad, pár év múlva már komplett lakást veszel autóval, Windows-os számítógéppel....stb, sőt még a ruhásszekrényed is fel lesz töltve xy gyártó cuccaival. Ez pedig azt okozza, hogy az emberek egyre jobban bezombulnak és ez azon gyártók, akiknek van pénze ilyesmire, hogy például komplett Windows-os konfigokat forgalmaznak a Tesco-ban, kivételével senkinek nem jó.

    A legjobb érv talán az volt a többek által feltett "Milyen alapon kötelezzük a usert választásra, aki nem akar választani?" kérdésre a "Milyen alapon kötelezzük a drogost, hogy elvonóra menjen." És itt nem a tudatos IE userekről van szó, hanem a nem tudatos IE userekről, de ugyanez adott a nem tudatos FF, vagy Opera userekre is. A tudatos IE user ezután is felrakja az IE-t, akárcsak a FF user a Firefoxot, vagy az Opera user az Operát. Még csak annyi kiváltságban sem lesz része a többiekkel szemben, hogy ezt már készen kapja, mialatt a többieknek külön kell telepíteni. A végén pedig már odáig jutunk, hogy a tudatos userek szívják meg, mert a piacot a többség számára alakítják.

    És nem kell, meg nem is tud igazából egy ember minden szakterületen profi lenni, de az alapvető érdeklődő magatartás mindenkitől elvárható lenne, vagy hogy legalább utánanéz, vagy megkérdez olyat, aki ért hozzá, már csak a saját érdekében is, mert úgy kevésbé megvezethető, kevésbé tudja bármelyik gyártó a saját szemetét lenyomni a torkán. A piacgazdaságot a vásárlóknak kéne alakítaniuk, ezzel szemben ma már lassan ott tartunk, hogy a gyártó fogja megmondani, hogy a vásárlónak mit kell szeretni és ha a vásárlók <90%-a szereti, akkor a >10% sodródik az árral.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Morden24 #321 üzenetére

    "az segítség azoknak, akik szarnak bele, és nem akarnak sokat foglalkozni egy témakörrel."

    Hát miért ne szarna bele, amikor tulajdonképpen nem érdeke, hogy értsen hozzá, mert a sültgalamb a szájába repül? Ugyanígy a drogos meg az életbe szarik bele, így neki az nem érdeke, hogy leálljon az anyagról. Vagy aki eldob az utcán egy chips-es zacskót az meg a környezetébe szarik bele, ez addig nem is gond, amíg nem belőlük lesz a túlnyomó többség. Mert ezek a "beleszarós" vásárlók okozzák, hogy fizikális termékek esetében az ipari hulladékot kapod meg olcsón, a minőségért fizetsz keményen, szoftverek esetében pedig a legbutább cucc lesz a legjobban és legszélesebb körben támogatott és a nagyobb tudású társaival ezen a téren szívsz hatalmasakat. Vagy bizonyos szoftvereknél nem lesz igény nagyobb tudásúra/kisebb erőforrásigényűre...stb, ezáltal lesz egy profi fizetős, meg egy rakás kevésbé használható, amiből három kell, hogy egy feladatot elvégezz normálisan.

    "Vagy akkor szerinted az OEM számítógépek, vagy az Apple is egy szemét, amiért komplett megoldást kínál?"

    Én a saját igényre szabottan összeállított konfig híve vagyok, az OEM gépekben általában mindig van egy gyenge pont, érdekes módon pont az, ami már kifutóban van és ki kell szórni. Másrészt attól függ, hogy milyen a garancia, mert vannak olyanok, ahol le van zárva a gépház hologramos matricával, aztán ha felnyitod, mert szeretnéd bővíteni, akkor ugrott a garancia.
    Az Apple-ről inkább nem fejteném ki bővebben a véleményemet.

    "Az a vicc, hogy már manapság is van lehetőséged "összerakós" OS-t szerválnod a gépre: Linuxnak hívják."

    És lám, ki okozta a piaci erőfölényét felhasználva, hogy a Linux ma nem tekinthető teljesértékű alternatívának és még a legprofibb Linux guruk is kénytelenek bizonyos feladatokra Windows-t használni? Na ki?

    "Nincsen kötelezve a drogos, hogy elvonóra menjen. Kötelezhetik rá."

    Igen, de a drogos általában csak saját magának okoz bajt, ellenben a sok "nemtörődöm" user az egész piacgazdaságra kihat.

    "Ha a "Windows" piacra gondolunk, akkor az most is a többség igényeihez van alakítva, és ez nem is valószínű, hogy változik."

    Csak azt a tényezőt hagytad ki, hogy egy cégnek kifizetődőbb, ha ő diktálja a piacot és bármilyen manipulációval ráveszi az erre fogékony embereket, hogy az ő termékét használják, azt szokják meg, azt tekintsék referenciának...stb, mint az, ha a széles látókörű vásárlók döntik el, hogy ezt most nem veszik meg, illetve nem használják, így a cég az egészet bebukta, akkor bizony kénytelen a valós vásárlói igényekhez alkalmazkodni, ahelyett, hogy "kényelem" címszóval mesterséges igényt gerjesztene bizonyos vásárlókban.

    "de ilyenkor át kéne gondolni, hogy te hány dolggal nem törődsz az életed során, illetve egyáltalán nem értesz hozzá, mégis használod, csinálod, akármi."

    Tudod az embernek azért vannak barátai, mert általában mind más-más szakterületen vannak otthon. Aztán ha valami olyan van, akkor tőlük kérek tanácsot. Itt nem az informatikáról van szó, hanem bármiről. Legalább alapszinten tisztában akarok lenni vele, ha például kocsit veszek, hogy ABS, szervó...stb, meg hogy melyik, milyen...stb Vagy akár a mosógép. Például az elöltöltősnél a dobot egy tengely fogja, ami egy idő után a súlytól deformálódik (a jobb minőségű később, de idővel az is), ebből a szempontból tartósabb a felültöltős.

    "Akkor mi is a bajod azzal, hogy a piacot a többséghez igazítják?"

    Az, hogy manapság a szemellenző és a kényelem között egyre többen képtelenek különbséget tenni.

  • Penge_4

    veterán

    válasz bobsys #324 üzenetére

    azert szarik bele, mert olyannal foglalkozik ami erdekli es nem akarja elszarni az idot felesleges dolgokkal

    Na látod, ezért szabályozzák bizonyos szervek elmebeteg ötletekkel a piaci versenyt, mert a vásárlók többsége erre önállóan nem képes. :U

    Lehet bírálni, szerintem sem a legjobb ötlet volt ez az EU részéről (azon túl, hogy személy szerint Opera userként örülök neki), de be kell látni, hogy ha ezekre az elkényelmesedett vásárlókra bízzuk a dolgot, akkor sem sokkal jobb a helyzet. Ha a Firefoxnak nem lett volna ez a hazugságon alapuló kampánya és nem basztatta volna korábban az EU az MS-t, akkor még ma is annyira lenne szabványkövető az IE, mint a 6-os verzió, mivel a vásárlói igény lett volna a kizárólagos húzóerő, vagyis 10000 aránylik az 1-hez, aki nincs megelégedve vele.

  • Penge_4

    veterán

    válasz qqcqqc #325 üzenetére

    ha nincs az os-ben semmilyen böngésző, hogy húzom le a netről az elsőt?

    Lehet egy FTP alapú fájltároló, ahol mindig megtalálod a legfrissebb verziót, vagy egy Windows Update-hez hasonló cucc, ami behozza az üdvözlőképernyőt a választható böngészőkkel, vagy akármi. A modemregisztráció például már neccesebb.

    vagy majd windowsupdate-ről töltöm a legfrissebb operát? na ne már...

    Valahogy úgy. Mondjuk én első körben lekapok egy IE8-at, mert azért mégis kompatibilitás, ha netán Windows Live szolgáltatásokra vetemednék, másrészt támogatom vele az étkeztetési alapítványt, harmadrészt általában az Opera aktuális alfa vagy béta verzióját használom, ami nem hiszem, hogy benne lesz a listában.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Morden24 #328 üzenetére

    " aki nem tájékozódik eléggé körültekintően, annak csak a végletek jutnak"

    Például...

    "Ahogy látom, pont ahhoz kell manipulálni az embereket, hogy tanuljanak és válasszanak."

    Akárcsak a gyerekedet, ha azt akarod, hogy lógás helyett suliba járjon, tanuljon és vigye valamire. Ilyen világot élünk, ez van...

    "Többek között ez volt az eredeti oka annak, hogy felmásztam erre a fórumra - nevezve, hogy gondom volt, amit máshogy nem tudtam megoldani."

    Látod, benned is megvolt a késztetés. Pedig mennyivel egyszerűbb lett volna hívni egy szerelőt, aki legombol több ezer HUF-ot egy vírusirtásért, vagy egy Euronics-os "szakértőt", akin haverommal fél napig görcsöltünk, mert nem tudta mi a különbség a TN és az S-PVA panelek között. :)

    "És amikor mosógépet vásárolsz, akkor mindegyik gyártóról elolvasol mindent, és ha az egyiknek kicsi a részesedése, akkor attól fogsz venni?"

    Engem nem a részesedés érdekel, a márkák hidegen hagynak. Eddig Samsung, LG, Siemens, Sony, IBM, Technika...stb, tökmindegy, mindből volt olyan, ami használható és jó és volt olyan, ami hulladék. De általában a nagyobb piaci részesedésű cégekkel kapcsolatban elővigyázatosabb vagyok, mert ők lehet, hogy csak a nevükből élnek, míg a kis piaci részesedésűnek érdeke, hogy bizonyítson minőségben.

    "Biztos nem, mert a WinUpdate-en az MS által készített vagy letesztelt, aláírt cuccok találhatók."

    Én az EU bizottsággal kapcsolatban már semmiben nem vagyok biztos. :D Amúgy meg max lesz egy figyelmeztető ablak, hogy harmadik féltől származó cucc és felelősséget nem vállalnak érte.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Morden24 #334 üzenetére

    Nrg-t nehéz lesz...

    Mert? Attól, hogy a Nero saját formátuma még más progik is ismerik.
    bobsys: Igen, nagyon jó progi, egészen addig, amíg egyszer a kiírt filmekkel teli lemezt bele nem tettem egy asztali DVD lejátszóba, ami nem olvasta be (ellenben a Nero-val megírt ugyanezen összeállítást tökéletesen vitte). Többször megismételtem, a hiba a szoftverben van.

    hogy én - egyesekkel ellentétben - nem tartom a világ magas százalékát a gyerekemnek

    Az Európai Unió állampolgára vagy. Ők döntik el, hogy mik lehetnek a jogaid.

    Fizetnék én szívesen, olvasgatna meg szakértene a f@szom. Csak sajnos megbízható szakembert sem ismerek.

    Most erre mondhatnám azt, hogy Gizike talált megbízható szakembert. Olyat, akiről ő azt hiszi, hogy megbízható, de neked magasabbak az elvárásaid a szakemberekkel kapcsolatban. Ugyanott vagyunk.

    Esetleg csinálhatnának egy külön klienst erre

    Na igen, vagy egy felajánló oldalt, mint a vírusirtóknál, hogy Kaspersky, Trend Micro vagy Norton kell-e. Ugyanúgy fel lesz sorolva és felugrik az első indításnál az ablak. De az EU arról beszélt, hogy a jelenlegi Windows-ok esetén is meg kéne tenni ezt, hogy felajánlja a többi böngészőt.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Morden24 #337 üzenetére

    "meg hát amúgy sem nagyon használok lemezképeket"

    Én is ritkán, de úgy vagyok vele, hogy ha éppen félévente egyszer van rá szükségem, akkor ne azzal menjen el fél napom, hogy mindenféle kétes oldalakon vadászok célprogramot, amit aztán tesztelgetek, mert egy screenshot és leírás alapján nem mindig lehet eldönteni, hogy jó-e (ezért is tetszik a Win7-ben a SafeGuard).

    " Ha nem néztél volna utána, akkor használhattad volna fizetős Nero-t"

    A Nero Micro tökéletes lenne számomra, ha nem lenne fizetős. De épp ez az, hogy nem oldottam meg, mert asztali DVD nem viszi a CDBurnerXp-vel kiírt filmeket.

    "hanem azért, mert nem tudtam kiváltani egyéb szolgáltatással ezt a problémakört."

    Éppen ezért engem támaszt alá. Mert neked nem felel meg az a "szagember", aki Gizikének igen.

    "Azt IE nélkül nehéz lesz elérni."

    Csak egy HTML megjelenítő motor kell.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Csakénvagyok #342 üzenetére

    Miért főne a levében moonman? Ő tudatos IE user és ő maga is bevallotta, hogy ugyanúgy vannak nem tudatos IE userek, ahogy vannak nem tudatos FF userek is. Sőt, ritka, de még nem tudatos Opera userek is lehetnek, meg nem tudatos Linux userek is (=nagymamám is ezt használja esetek), akiknek fingja nincs az egészről, csak feltette neki valaki, hogy azt használja mert az a jó.

    De ha például nem tudatosan szemetel valaki az utcán, azt ugyanúgy megbünteti a közterületfelügyelő, mintha tudatosan tenné és hiába háborodik fel, hogy x éve még nyugodtan eldobhatta a csikket, most nem teheti meg, változnak a szabályok, ez van.
    Most az EU terelgeti a nem tudatos usereket, ami a tudatos userekre a legkevésbé van hatással.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Fooler89 #349 üzenetére

    Ja és nem érdekel, hogy a sok hozzá nem értő alapból azt használja, mert simán elégséges neki.

    Nem tudom milyen böngészőt használsz, de ha nem IE-t, akkor jusson eszedbe ez a mondat, amikor majd a FF-oddal, vagy Operáddal nem megy egy bizonyos oldal és kénytelen vagy IE-t indítani.

    Mert ha nem lenne lecserélné.

    Az a baj, hogy azt sem tudja, hogy létezik másik, vagy hogy az miért jobb, vagy hogy miért kéne neki, vagy akármi. Ha meg nem tudja (ráadásul még az IE-t sem ismeri igazán), akkor nincs neki összehasonlítási alapja, amivel eldönthetné, hogy elégséges-e neki, vagy nem.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Morden24 #352 üzenetére

    "Mondjuk ebben az esetben továbbra is a weblap készítőjét, ill. megrendelőjét fogom szidni, mert mint másik sokmillió weblap illusztrálja, meg lehet azt csinálni, hogy minddel működik."

    1: A weblapszerkesztőnek nem biztos, hogy kifizetik a túlórát, akkor érthető okokból nem fog ingyen túlórázni. Az oldal összetettségétől is függ, hogy a validáció csak pár sor átírása, vagy az egész oldal megírása külön IE6-ra, IE7-re, IE8-ra, aztán utóbbi már megy Firefox-al is az almost standards-nak köszönhetőn, onnantól meg az Opera kimarad a szórásból.

    2: A megrendelő az oldal statisztikája alapján eldönti, hogy optimalizál-e, itt jön a 22-es csapdája, mert először meglátogatja mindenki az adott alternatív böngészővel, utána meg már ösztönösen IE-t fog indítani, mivel mással nem megy, aztán születnek olyan nagyszerű statisztikák, mint a CIB bank esete.

    Elismerem, nem csak a Microsoft hibája, például a PH is 100%-ban valid és megy minden böngészővel (IE6-tal nem próbáltam).

    Igen, betudható részben a hanyag webfejlesztőknek, de azt akkor is tartom, hogy az MS volt az, aki az IE6-tal és annak 6 évig tartó egyeduralmával teremtette meg azt a helyzetet, hogy bizonyos webfejlesztők hanyagok legyenek. Sokan felvetették, hogy (az amúgy 1994 óta létező) W3C szabványok folyamatosan változnak és nem fednek le minden területet. Igen, de akkor a Microsoft csinált volna egy nyílt szabványt, amit mindenki implementálhat a böngészőjébe és probléma megoldva. Minden böngészőben egyformán jelenik meg. Mikor olvasgattam a szabványokról néha elgondolkoztam, hogy több helyen megjegyezték az akadálymentesítés fontosságát a fogyatékkal élők számára. Hát ezeknek például az interneten található weboldalak 90%-a nem felel meg. Akkor miről beszélünk? És ezt a lavinát, ami még mindig nem állt meg a Microsoft indította azzal, hogy csinált egy olyan böngészőt, ami saját "szabványokat" hozott létre, amelyek zártak voltak, így esélyük sem volt az alternatív böngészőknek ezt implementálni. Ellenben a webfejlesztőknek erre kellett optimalizálni, mert sokáig ez volt A böngésző, amíg teret nem nyert a FF, ami szintén feláldozott a szabványkövetésből a kompatibilitás oltárán, hogy lenyomják az IE-t. Továbbmegyek, az iskolai html oktatás sem a w3c szabványaira tanítja meg a tanulókat.

    "Tudod-é, hogy a személyi igények kielégítésére való igény nincsen közvetlenül összefüggésben azzal, hogy ismerem-e a termékkínálatot?"

    Hát nem tudom, nekem valahogy mielőtt nem volt például színes kijelzős mobiltelefon, valahogy nem is hiányzott. Persze gondolkoztam rajta, hogy milyen jó lenne ha színes kijelzője lenne, de én már csak ilyen geek vagyok, ismerőseim nagy része például el nem tudták volna képzelni, aztán még ki is röhögték az ötletet, hogy mi szükség van rá. Mondanom sem kell, hogy ma már egyik sem tudna meglenni nélküle. Ennyit az igényekről. De mint már mondtam (és nem csak én) például a Mouse Gestures-t is hülyeségnek tartottam, amíg ki nem próbáltam.

    És ezt nevezheted akárminek, ez egyszerű emberi pszichológia.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Fooler89 #354 üzenetére

    ennek máshogyan kéne müködnie és máshogyan kéne felfogni.
    Nem az Msnek a hibája.

    Nézd, erre megint csak egy hasonlattal tudok jönni. Ha valaki embert öl, az az ő hibája, vagy a társadalomé? Sokan ebben az esetben az embert hibáztatnák, én a társadalmat.
    Ilymódon maga a tény, hogy az oldal hulladék, az a webfejlesztő hibája. De aki lehetőséget adott rá, illetőleg piaci részesedésénél fogva megteremtette magát a helyzetet, hogy ez megtörténhessen, az az MS. Itt megint nincs igazából igazság, nézőpont kérdése. Az én nézőpontom az, hogy az MS csinálhatta volna másképp és akkor böngészőfüggetlen lenne ma a web.

    Színes kijelző hasonlatra meg azt, hogy senki nem tehetett arról, hogy akkor még nem terjedt el a színes kijelzőt.

    Olvasd már el mit írt Morden24. "a személyi igények kielégítésére való igény nincsen közvetlenül összefüggésben azzal, hogy ismerem-e a termékkínálatot?"

    Tehát ha a user nem ért hozzá, akkor nem várható el tőle, hogy igénye legyen neki, mint az itt az ITCafe-n összegyűlt geekeknek, akik többsége valamennyire azért otthon van a jelen kínálatban és a hozzáérésénél fogva képes alternatív lehetőségekben gondolkozni, hogy milyen irányba lenne jó továbbfejleszteni. Az átlagos felhasználó ilyeneken nem gondolkozik, ő csak használja. És ez nem lenézés, ez általánosságban tapasztalaton alapuló statisztika. A többség ilyen. :N

    De a hírről legyen szó!

    Arra majd egy unatkozó programozó ír egy autoreply scriptet ezen lehetőségek alapján. :D

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Pussca #371 üzenetére

    A hangsúly a KELL szón van. Ugyanis nem mindegy, hogy kell, vagy csak "jó lenne"

    Erre valók a versenyjogi hivatalok és az EU meg a többi, hogy modern diktatúrával terelgesse a multikat, mert mégiscsak a felhasználókból élnek, csak ezt sokan elfelejtik.

    autós példa mindig jó.
    Nehogymá megmagyarázd, hogy ne tegyenek gyárilag egy autóba rádiót, mert te úgyis lecseréled egy BOSE márkájúra és neked a beépített nem kell. Ez a helyzet tök ugyanaz.

    Röhögni fogsz, de normálisabb szalonokban minden extra külön árazás alatt van, így kérhetsz egy sima kocsit is autórádió nélkül. Jó, kerekek nélkül nem, de az autórádió már extra, akárcsak a böngésző, amely akármennyire is bele van ágyazva a rendszerbe, akkor is csak egy külső szoftver.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Pussca #373 üzenetére

    Egyébként mutass egy olyan Mercedes-t, aminek egy időben a gyári autórádiója 90%-os piaci részesedéssel bírt és a hozzá vásárolt kazetták/CD lemezek akadoztak vagy recsegtek alternatív autórádiókon.

  • Penge_4

    veterán

    válasz TazLeacher #376 üzenetére

    1.Pénzber kerülnek, míg a böngészők ingyenesek

    Mivel az IE csak Windows-ra létezik és csak legális Windows esetén települ hivatalosan, így nem mondanám ingyenesnek.

    2. Egyszerre csak 1 autórádiód, lehet, míg böngészőből akár több is

    Nem láttál még tuningolt autót, amibe egy egész hifi befér, vagy akár 3-4 autórádió is egymás alá/fölé? :D

    és ha nem tetszik a gyári, akár még 2-3, vagy 10 "hifit" is belerakhatsz teljesen ingyen.

    De értsd már meg, hogy itt nem rajtam, vagy ezen fórum olvasóin van a hangsúly, hanem azokon, akik nem értenek hozzá, és rajtuk keresztül jut az MS jogtalan előnyhöz. Értsd úgy: kihasználja emberek hozzá nem értését. Ennek tetejébe jön még az inkompatibilitás, ami már IE8-nál jobb valamivel, de ettől még nem tűnik el a felhasználók gépeiről az IE6 vagy az IE7.

    Akkor tudnál nekem csak 1 db olyan oldalt mutatni, amit csak IE8-al lehet megnézni és a többi böngészővel nem?

    Mivel nem használok Firefoxot, így nem tudom (és nem is fogom 10 másodperces indulási sebesség mellett) ellenőrizni az összes általam látogatott oldal minden egyes részét, hogy működik-e benne. Operában elég szép a lista (csak a magyar oldalak).

    Egyébként például az MS nem kínál semmilyen alternatív lehetőséget, hogy akár Firefoxban is drag n' drop lehessen feltölteni Skydrive-ba, egyedül ActiveX vezérlőt IE-hez, ami ugye csak IE-hez létezik és zárt és ha jól tudom licenszelt is a technológia. Ez a kérdés korábban is felvetődött egyébként, a topicot éppen olvasó Firefox userek írtak is vagy 2-3 oldalt kapásból, ami valóban csak IE-vel ment.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Morden24 #378 üzenetére

    "Tehát nem az IE-t illegális felrakni, hanem a kalóz Windows-t használni."

    Vagyis legális IE8-at Linuxra Wine-al telepíteni?

    "Ha beraknák kötelező upgrade-nek az IE8-at, akkor egy: megint menne a faszrázás; kettő: a júzerek maguk is anyáznak, mert hé, ez nem olyan, mint a 6."

    Szerinted miért mondtam, hogy hülyeség a per? Egyébként meg a semmitől jobb, mert legalább nagyobb figyelmet kapnak az alternatív böngészők. Bár az Opera marketingeseitől egy marék molylepke is értelmesebb, de a Google nem véletlenül állt az oldalukra és mint tudjuk a Google amibe belevág az 90%-ban nyereséges lesz. Tehát ha a Google úgy gondolja, hogy a Windows-ban helyet kell kapnia a böngészőjének, az azt jelenti, hogy piacirészesedés növekedést remélnek, ami ugyanúgy adott az Opera vagy a Firefox esetében is.

    "Kicsit ironikus: a júzerrel nem tehetjük meg, hogy frissítsé' köcsög, mert nem ért hozzá, de azt, hogy 5 közül válasszon már lazán, mert az jó lesz. Fura azért."

    Kb 1 éve írtam még az MSN-es balhé kapcsán, amikor az MS lelőtte a 8.1.x-es klienseket, hogy ezt miért nem csinálhatnák meg minden MS szoftverrel. Mi több, miért nincs olyan az EULA-ban már kezdetektől fogva, hogy a Windows Update kikapcsolhatatlan és kötelező és a user érdekét szolgálja és ha mégis kikapcsolja és nem frissít, akkor EULA szegésnek minősül. Ezt kellett volna és akkor ma már majdnem mindenki IE8-at használna és örülnének a webfejlesztők és örülnének az alternatív böngésző userek. Bezzeg a Google meg tudta csinálni a "kikapcsolhatatlan" automatikus frissítését a Chrome-ban, senki nem perelte őket érte, és lám a statisztikák alapján a felhasználók legnagyobb százalékának a Chrome-ból futott a legfrissebb verzió. Néha terelgetni kell a usereket, ha már az oktatás nem képes őket oktatni. :(
    Megjegyzem, ha emellett még az ActiveX-et is kicserélnék valami egységes szabványos technológiára és nem erőltetnék annyira a saját formátumokat (ahogy a Windows 7-ben is már végre támogatja a WMP12 az x264-es videókat, akkor komolyan mondom még kedvelném is az MS-t. Amúgy a Win7 tömörítője kezeli már a rar-t, vagy még mindig csak a zip-et?

    [I]"Miért, a Firefox úgy írja meg a pluginjeit, hogy be lehessen tenni IE-be?"[/I]

    Csak itt megint azt felejtetted el, hogy a Firefox opensource, tehát bármikor bármelyik cég implementálhatja az extension API-ját, ellenben az ActiveX zárt és még licenszdíjakat is kéne fizetni, ha valamelyik böngészőgyártó erre a bughalmaz technológiára vetemedne.

    "Szerintem a régi XP-s WinUpdate oldalon kívül elég kevés lehet, ami ilyen"

    IETab-al az is megy.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz TazLeacher #384 üzenetére

    Miért, a Microsoft-é? Nem, mivel nem ők kíszítik az oldalt.

    Igazad van, szidjuk csak a "rohadt" webfejlesztőt, még véletlenül se nézzünk tovább és lássuk be, hogy a Microsoft elqrta, a webfejlesztők hülyeséget tanultak a suliban, sőt még azért sem, mert esetleg azt sem tudják létezik olyan böngésző, hogy Opera, ezért nem tették bele a useragent-jét az oldalba, így kénytelen vagy FF-nek vagy IE-nek maszkolni, az amúgy normálisan működő oldalon. :N

    Lásd. pl. Flash honlapok. Ott ha nincs flash playered, nem is látod...

    Igen, és ha a böngésződre nincs kompatibilis Flash plugin, az pedig az Adobe hibája, megintcsak nem a webfejlesztőé, aki mondjuk csinálhatott volna egy HTML alapú oldalt is egy pár %-os részesedésű böngészőnek, de hanyag módra nem tökölt vele napokat, azért, hogy egy hanyag multival szemben workaround-ot hegesszen.

    És továbbra is úgy gondolom, hogyha az adott honlap IE és FF alól tökéletes, akkor adott esetben az Opera-nak miért kell a "széllel szemben pisálnia" és megmutani, hogy a mi böngészőnk csakazért is más...

    Ha Pest belvárosában az utakon tökéletesen elmegy egy dzsip, egy kamion, egy tank és egy traktor, akkor miért kell a Ferrarinak széllel szemben pisálnia és megmutatni, hogy az ő kocsijuknak alacsonyan van az alváza, ahelyett, hogy tennének rá traktorkerekeket és meg lenne oldva a probléma a Ferrari userek nagy örömére. :DDD

  • Penge_4

    veterán

    válasz szacsee #402 üzenetére

    Azért ne felejtsük el, hogy bár az Opera dobta fel az ötletet, de ez az ötlet szépen el is illant volna, ha csak egy bolha kezdett volna el pattogni. Szépen mögé állt a Google, az IBM, az Adobe, igen, még a Mozilla is, habár nyomatékosította, hogy ők nem akarnak a Windows-ba bekerülni, de attól még támogatják, hogy "Le az IE-vel."

    Tehát talán nem kéne az Operát patásördögként lefesteni, a többieket meg szentnek tartani.

    Az EU meg ne akarjon jót, mert amikor jót akar, akkor mindig mi szívjuk meg. Engem nem érint a dolog, de közvetetten jól odabaszott a Win7 terjedésének, ezáltal részben az Operának is, ugyanis amennyien várták, hogy majd a Win7-re lecserélik az XP-t (amiben legalább már IE8 volt), majd páran emiatt visszatáncolnak az IE6-os XP-hez, amit általában nem frissítenek...

  • Penge_4

    veterán

    válasz D4rkAv3ng3r #404 üzenetére

    "Ha az Opera-nak lenne esze ők optimalizálnák a saját böngészőjüket, hogy mindent jelenítsen meg. Érdekes módon Google Chrome-nak, Firefox-nak sikerült!"

    Tudod az optimalizálás nem olyan egyszerű, mint azt te elképzeled. Ahogy a Ferrari-dat is átalakíthatod Hummerré, hogy "kompatibilis" legyen a kátyús utakkal, de viszont ezzel rengeteg előnyétől meg is fosztod.

    A Firefox a legjobb példa rá. Már önmagában is lassú, lomha, bugos (és hiába javítják a JS sebességet, akkor is 8 másodperc alatt indul és az interakciók lassúak). És ez még csak egy sima FF, ami kb IE7-tel van egy szinten tudásban. Akkor rakjál fel rá kb 30-40 addont (amik az Operában benne vannak alapból), és utána nézd meg a következőket:
    1: Mennyi idő alatt indul el?
    2: Mennyire fog belassulni 10-20 óra futás után.
    3: Mennyi összeférhetetlenség lesz ezen 30-40 addon között.

    Én sem tartom üzleti szempontból előnyösnek ezt a széllel szembe hugyozást de mint Opera felhasználó, örülök neki, mert ez az egyetlen olyan böngésző, amivel jó és kényelmes böngészni, érzetre sokkal gyorsabb a működése, mint bármi másnak, a Chrome ilyen még, de az meg túl buta és még nincsenek hozzá normális addonok (na meg abból is mi lesz, hogy fog majd egymás mellett több különböző addon meglenni :D)

    "Érdekes módon a Firefox el tudott terjedni! miért? jobb volt sok mindenben mint a konkurencia."

    Nem. Azért tudott elterjedni, mert a hazugságkampány kifizetődő és harapnak rá a droidok. Ha azt mondod nekik, hogy ez mennyivel jobb böngésző, akkor azt mondják, hogy minek az, a címsorba mindegyiknél be lehet írni a címet. De ha azt mondod nekik, hogy amit használnak azzal veszélynek teszik ki a gépüket és attól lesz vírusos, akkor már a félelem dolgozik bennük. Aztán kapnak egy végletekig lebutított felületet, csak azért, hogy az 1.0-s usereket megnyerjék, egy power user meg hegessze a user.js-t, userChrome.css-t és userContent.css-t, hogy testreszabja a böngészőt.

    "Meg ez egy szabad piac itt nem az érzelmek dominálnak, sok termék a süllyesztőbe kerül ha nem tudja eladni magát, ez van."

    Ez nem érzelem, hanem inkább józan ész és logika. Mennyivel jobb egy nyílt szabványt követni:
    1: A webfejlesztőknek. Kevesebb munkával készítik el egy oldal kódját, amit aztán elég egy böngészőben megnézni, mert a többiben is hasonlóan fog kinézni.
    2: A megrendelőnek, akinek egyrészt gyorsabban kész lesz az oldala és a webfejlesztő kifizetésével az egész piacot 100%-ban lefedte anélkül, hogy plusz munkaként osztott-szorzott volna, hogy megéri-e egy 3-4%-os böngészőre optimalizálni.

    "Mégis sikerült betörni a piacra! miért? Mert jobb volt a Macintosh-nál."

    Inkább mert jobb volt a marketingje és a felhasználóknak mindegy, hogy az ötlet lopott, az olcsóság dominál.

Új hozzászólás Aktív témák