Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dajkopali

    addikt

    válasz Cathfaern #21 üzenetére

    persze, alapból igaz, amit írsz
    de hadd hozzam - a már sokszor lejáratott hasonlatot - az autóktól véve
    a versenyügyi vita alapvetően nem az OS-ek alapfunkcióiról szól, hanem az extrákról
    s a hasonlat annyiból megállja a helyét, hogy ha egy Opelt akarsz venni, akkor - olcsóbban - kaphatsz egy fapados verziót, ha többet akarsz és van pénzed, akkor jöhet ezer más extra: bőrülés, DVD, GPS, 93 légzsák, mittomén
    az OS-ek piacán az a gáz, hogy a különböző verziók nem elsősorban az extrák, "a hülye fogyasztó kényelmi igényei" alapján vannak szegmentálva, hanem technológiai szempontból (az XP Home és a Professional nem a "bőrülés-elv" alapján más!) térnek el egymástól
    Vagyis én az OS-k szintjén nem látom azt az alapvető kapitalista elvet, hogy használható terméket adok a pénzedért, mint a többiek is, ám ebben és ebben több vagyok (kapsz tőlem Aerot vagy vmi mást), mint a többi, akkor - plusz pénzért - vedd meg ezt! Árukapcsolás van.
    A mosógépes hasonlat is sántít. MINDEN mosógép elvégzi azt a melót, amiért veszem, csak ebben meg ebben különbözik. Ha extrát akarok, akkor egy másik típust, esetleg egy másik gyártót választok, és kifizetem a különbözetet ezért a szolgáltatásért. Legalábbis én így választottam mosógépet: mind kimosta a ruhát, én azt néztem elöltöltős vagy felül.

    [ Szerkesztve ]

    "fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

  • ujoimro

    tag

    válasz Cathfaern #21 üzenetére

    De könyörgöm ez nagyon szép és jó amit írsz, de az emberek nem akarják ezt

    A mariskás gyermek sem akarja az elvonót, vagy a cigis gyermek a nikotin tapaszt. Ők csak a cigit meg a mariskát akarják megkapni és megvannak sértődve ha illegális, meg ki kell menniük télen az ajtó elé szívni.

    Nem mindig azzal jársz jobban hosszú távon, ami most kényelmesebb/egyszerűbb.

Új hozzászólás Aktív témák