Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Medocsabi

    addikt

    válasz dabadab #6 üzenetére

    Igen ez igaz. De az számomra ebben a konkrét ügyben ami felhúzott, hogy azért, mert jogom van valamihez, már nem kell embernek maradjak, semmi más nem számít?
    Pl ha mondjuk jogom lenne bárkit lelőni, aki csengetés nélkül bejön, akkor ha a postás a nyitott ajtón bejön, rögtön mellbe kell lőjem shoutgunnal, mert "jogom van" rá?
    Érted mire gondolok? :)

  • vicze

    félisten

    válasz dabadab #6 üzenetére

    "szerzői jogi védelmet fixen 20-25 évre korlátozni"
    Fú, ez most így elég pofán csapott, hogy micsoda fantazmagória. Artjust-nál mindjárt szívrohamot is kapnának. ;]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz dabadab #6 üzenetére

    Fotósként mondom, hogy ezzel így ahogy van egyetértek. Ezért is tartom a magyar szabályozást egy kicsit jobbnak, mert igyekszik ott engedni a gyeplőn, ahol annak társadalmilag haszna van. Az elévülési időszakkal én is kezdenék valamit, én a szerző halálától számított 10 évre is leszállítanám akár.

    ---

    (#11) Cifu: "Egyébként itt inkább az a probléma, hogy tényleg nehézkes megállapítani, hogy mi a jogvédett, és mi a nem jogvédett képtartalom."

    Annyira nem nehéz, aki ezzel foglalkozik könnyedén megtalálja a jogtulajdonost (ha akarja... ha akarja... ha akarja... ha akarja... ezt nem lehet elégszer hangsúlyozni). Ha nem található, akkor a felhasználás már kapásból aggályos. Sajnos nagyon sok ügynökség úgy nyerészkedik jogvédett tartalmak eladásán, hogy igyekszik a "szerző nem található" dumára apellálni (ezt velem többször is eljátszották, holott bármely nyilvánosan megosztott fotóm egy kattintással visszakereshető Google Image Search-ben, bárhova is osztották meg azt forrásmegjelölés nélkül).

    A for-profit felhasználás esetén én élből büntetném azt, aki nem rendelkezik írásos engedéllyel a felhasználás jogszerűségét igazolandó (de minimum azt igazolni kelljen, hogy ilyen felhasználást is megengedő nyilvános licenc alatt osztotta meg az eredeti szerző), függetlenül attól, hogy a jogtulajdonos bejelentkezik-e. Bár nehéz lenne szűrni, de talán kicsit alábbhagyna a reklámügynökségek azon kedve, hogy a Google által kiköpött pofás fotókat szemrebbenés nélkül eladják ügyfeleknek, ha kell vízjelet levágva,

Új hozzászólás Aktív témák