Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lo_jo

    senior tag

    Az EU döntéshozók nem igazán vannak képben azzal, hogyan működik a piac. A C sem egyik pillanatról a másikra lett minden gyártónál. Először elkezdték páran, aztán a többiek szép lassan beálltak a sorba. Ha most jön egy új, szebb-jobb-kényelmesebb-gyorsabb megoldás, akkor vagy egyszerre áll át mindenki vagy senki? Mi lett volna a Type-C-vel, ha már 10 évvel ezelőtt átment volna a javaslat? Hány gyártó léphette volna meg a micro helyett?

    Aki jártas security témában, az nem csak ismeretlen USB portba nem dugja be a készülékét, de csak és kizárólag saját kábelt használ. Se a telefonomat nem dugom be olyan portba, ami nem az én eszközömön van, se más kütyümet, legyen rajtuk akármilyen lehetőség. Nem megerőltető a töltőfej és a kábel "cipelése", akárhány féle eszközről is van szó, még ha mind különböző is.

    @joey04 Csak saját következtetés: Az iPadből még a mini is nagyon kevés embernek fér a zsebébe, a telefont viszont nagyon sokan hordják ott. A lightning csatlakozójából egy fa fogpiszkálóval másodpercek alatt kijön a hónapok alatt felgyűlt szösz, a Type-C esetén a pöcök miatt már jóval macerásabb a "turkálás". Én sem vagyok egyébként Type-C rajongó: ha a pöcök törik (láttam már ilyet, nem sajátot), jóval költségesebb a javítás/csere, mintha csak egy kábel kéne. (Max még egy csipesz, amivel a beletört maradékot kiszedem)

  • lo_jo

    senior tag

    válasz GreenGoblin #55 üzenetére

    De pont ez van a felmérésben és teljesen logikus: mindegy, hogy hány fajta csatlakozó van, úgyis lesz legalább annyi kábel otthon, mint ahány eszköz van. És nem csak azért, mert mindenhez adnak kábelt. Nálam is van vegyesen lightning, type-c (ami ugye megint csak egy formát jelent, azon belül van jópár szabvány, nem feltétlenül jó minden mindenhez) és micro, de a számuk akkor sem változna, ha mindegyik ugyanolyan lenne. Nem is olyan ritkán megesik, hogy egyszerre van töltőn több eszköz, olyankor pedig nem sakkozni akarok, hogy mit húzzak ki, hogy a másikat tölthessem, hanem párhuzamosan megy egyszerre mindegyik. Egy utazás előtt pedig kifejezetten jó, hogy egyszerre tudom tölteni a telefont, ecigi akksikat, fejhallgatót és xbox kontrollert.

Új hozzászólás Aktív témák