Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    Szerintem az ideális megoldás film és hanganyag esetén az lenne, hogy a kiadóknak lenne egy hivatalos torrent (vagy bármilyen p2p alapú) szerverük, ahonnan az összes anyaguk fent lenne valamilyen tömörített formátumban. Ez pl. zene esetén egy 256kBps-es mp3-at jelentene, film esetén divx vagy vmi hasonszőrűvel tömörített, sztereo hanggal rendelkező avi-t. Ez természetesen csak saját használatra lenne felhasználható, nyilvános vetíteni, sugározni ingyenesen se lehetne. Tehát akik ebből élnek azoknak ugyanúgy meg kéne vennie (szerintem a bevétel nagy része úgyis ebből jön, illetve zenei kiadóknál a koncertekből), illetve akik jobb minőségre vágynak, azoknak ugyancsak. Emellé általánossá tenni az internetről letölthető formátumban megvehető filmeket / zenéket, ez alatt zene esetén veszteségmentes tömörített formátumot értek, filmek esetén pedig magát a DVD / Blu-ray lemezt.
    Szerintem ezzel a verzióval hosszú távon jól járna mindenki, s innentől kezdve tényleg lehet foggal-körömmel írtani mindenféle kalózverziót, hisz nem lehet azt mondani, hogy ha nem lenne ingyen, akkor meg se vette volna, s ezért tölt warezt, hisz van ingyenes alternatíva (akik pénzért adják, azok pedig most is nc, az nem változna).

    Ami a probléma, hogy szoftverek esetén ez a modell egyáltalán nem alkalmazható :(Egy professzionális felhasználásra tervezett program esetén (mint pl. Photoshop) még csak-csak, de például játékok esetén használhatatlan.

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz sh4d0w #4 üzenetére

    Nem az online terjesztésre gondoltam, hanem a tömörített minőség vs. teljes minőség. Az extra tartalom elvileg alkalmas lehetne erre, gyakorlatilag féle, hogy akkor a játékok gyakorlatilag csak demók lennének, s normális használathoz csak az extra tartalommal lehetne hozzájutni.

Új hozzászólás Aktív témák