Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Lacces #42 üzenetére

    Az EU évek óta arra sem képes, hogy a Galileo-t rendberakja, vagy egyáltalán csak érdemben kiépítse. Nem szilícium-völgy kellene ide, hanem határozott döntések, és azok végigvitele. A GPS-t a DoD építette ki a saját költségvetéséből. Ja igen, ők tudták mit akarnak kiépíteni, és hogyan akarják használni.

    A GPS valódi fejlesztése '73-ban kezdődözz, '78-ban már fellőtték az első kísérleti műholdat. '85-ig 10 állt pályára. 12 év alatt jutottak el idáig. A Galileo 14 év alatt 4 kísérleti holdig jutott. '95-re a GPS rendszer teljesen kiépült. Kíváncsi leszek 22 év alatt sikerül-e a Galileo-t is kiépíteni.

    [ Szerkesztve ]

  • atti_2010

    nagyúr

    válasz Lacces #42 üzenetére

    Az EU -nak sajnos szinte semmilyen befolyasa nincs a tagalamokra, meg olyanok is nevetnek rajta mint gorogorszag, romania, stb. akkor egy franciaorszag vagy egy anglia a fenekevel rohogi de ez nem is csoda, egyszeruen nem kepesek rendesen rahatni egyetlen orszag vezetesere sem, ezt csak ugy lehet ahogy amerika csinalta, elosszor megkertek aztan jottek a szovetsegiek es feldugtak a villanyoszlopot a popojukba akik nem ertettek meg valamit.pont

    1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

  • wednesday

    őstag

    válasz Lacces #42 üzenetére

    Hosszabb távon jobb az kétségtelen. Egy fontos dologra lenne szükség, időre. Amit nem nagyon adnak meg, mert ugye felgyorsult a világ, globalizáció gyorsan kell reagálni a kihívásokra blabla... :)

    Amit az EU képviselne, egységes belső piac, szabad tőke- munkaerő áramlás, szerintem ehhez 100 évre lenne szükség minimum, ezen a kontinensen (ha minden jól alakul).

    1. Szerintem túl gyorsan túl nagyra nőtt, sok országot vettek fel rövid időn belül. Eredetileg nem erről volt szó, hanem a megfelelően érett országokat (akik már el is érték az EU átlagát) veszik be. Erre a bővítéseknél 3 ország helyett hirtelen 10 lett aztán jött a többi. Kritériumok nem teljesültek nem baj, majd lesz valahogy. Most már lassan Ukrajnáról beszélünk. Persze a piacok megszerzése egy fontos hajtóerő, hiszen nincs már vám, illeték vagy erősebb állami beavatkozás EU-n belül. Euro bevezetés..igaz nem mindenhol felelnek meg a kritériumok, de majd lesz valahogy...úgyis a világgazdaság növekedik....puff

    2. A sok "egyenlő" ország döntésképtelen, nehéz kompromisszumra jutni, mert vannak vélt és valós ellentétek. az EU parlament választás egy nagy vicc. Minden ország állampolgárai belső pártszimpátia és belső aktuálpolitika alapján választ képviselőket, akiknek ez egy főnyeremény állás megszerzését jelenti. Érdemi teendőket nem kell tenni. Egy ilyen nagy tömböt inkább centralizáltan kéne irányítani. De akkor meg ott vagyunk ahol a part szakad. Mert akkor ki legyen a "góré"?

    3. A válság egyik oka, pont a nagy gazdasági társadalmi eltérés EU-n belül. Az euro válsága is abból adódott, hogy túl eltérő pénzügyi, gazdasági területeket fog át. A görögök megszívták az euro-t. Mivel már nem a saját valutájuk ezért már nincs akkora mozgásterük mint egy nemzeti valutával. Nem tudják például leértékelni.

    Nyilván jobb egy működő EU gazdasági térségben létezni, mint orosz vagy amerikai gazdasági érdekszférába tartozni, de ennek vannak nehézségei.

Új hozzászólás Aktív témák