Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wednesday

    őstag

    válasz #65675776 #20 üzenetére

    Ezt mindenki tudta, csak a méretekkel van itt a probléma. Ebből származik az NSA botrány nem abból, hogy nemzetbiztonságiak végzik azt a munkát, amiért létrehozták őket. Hanem az a baj, hogy túllépték a hatáskörüket erősen.

    Azon én nem lepődök meg, hogy vezetőket figyelnek meg, de azon már igen, hogy pl: Franciaországban 60 millió mobilt figyeltek meg és tárolják az adatokat. Nem csak arról van szó, hogy szűrést végeznek és keresik a potenciális terroristákat. Város méretű adatbázisokat húznak fel hogy több száz millió ember adatait tárolhassák.

    Ezt én anno hatalmas konteonak tartottam, hogy ugyan mi szükségük nekik a francia, német, norvég, amerikai,, kanadai, idős, gyerek polgár adataira, magánéletére, kapcsolataira...meg nem erre kíváncsiak. Felesleges a hiszti....
    Aztán azért ledöbben az ember, hogy nekik mégis EZ kell és archiválják az egészet, talán valakiből egyszer, esetleg...USA ellenes ember válik.

    Nekem azt ne mondják, hogy ez a hatékony terrorista vadászat, mert ez minden csak nem az.

  • wednesday

    őstag

    válasz #65675776 #27 üzenetére

    Az már az ő bajuk. De itt inkább az a meglepő, hogy ez a sok értéktelen információ a "szemét" nekik kell. Sőt elsősorban az kell.

    Nem voltam sose konteós, ezért nem is akarom én magam elkezdeni, lehet ennek megvan a magyarázata. Tisztába vagyok azzal, hogy nem lehet a világot jókra és rosszakra felosztani, mert ilyen nem létezik (bár az USA ezt megteszi). De mindenesetre elég furcsa.

    Fölteszik a kérdést NSA,nál:
    "-Jó gyerekek hatékonyabb, gyorsabb, rugalmasabb elhárításra van szükségünk, mik az ötletek?"
    "- Figyeljük meg és hallgassuk le az egész világot, és figyeljük az összes kis jelentéktelen hangya embert, akiknek 0 közük van a terrorizmushoz."
    "-Rendben, a megvalósításhoz a költségvetésünk 80%-át felhasználjuk erre a célra, a maradékon meg akkor az aktív terrorelhárítást végezzük."

    Ebből is volt egy botrány mikor a költségekről történt kiszivárogtatás.

  • wednesday

    őstag

    válasz bteebi #29 üzenetére

    (#29) bteebi: Nekem sem a szakmám a terror elhárítás így tényleg csak értekezhetünk róla. Nem is akarok semmit tényként kijelenteni, hogy de ez biztos így van mert én csak tudom, hogy így kell lennie.

    Nekem ez nem tűnik hatékonynak. Olyanokat figyelsz folyamatosan 90%-ban, akiket nem kéne, mert nem vezetnek eredményre. Ráadásul ezeket az adatokat még eltárolod, miután tudod, hogy azok nem kapcsolhatók a terrorizmushoz. Ezt én hatalmas erőforrás és pénzpazarlásnak gondolom.

  • wednesday

    őstag

    válasz Lacces #42 üzenetére

    Hosszabb távon jobb az kétségtelen. Egy fontos dologra lenne szükség, időre. Amit nem nagyon adnak meg, mert ugye felgyorsult a világ, globalizáció gyorsan kell reagálni a kihívásokra blabla... :)

    Amit az EU képviselne, egységes belső piac, szabad tőke- munkaerő áramlás, szerintem ehhez 100 évre lenne szükség minimum, ezen a kontinensen (ha minden jól alakul).

    1. Szerintem túl gyorsan túl nagyra nőtt, sok országot vettek fel rövid időn belül. Eredetileg nem erről volt szó, hanem a megfelelően érett országokat (akik már el is érték az EU átlagát) veszik be. Erre a bővítéseknél 3 ország helyett hirtelen 10 lett aztán jött a többi. Kritériumok nem teljesültek nem baj, majd lesz valahogy. Most már lassan Ukrajnáról beszélünk. Persze a piacok megszerzése egy fontos hajtóerő, hiszen nincs már vám, illeték vagy erősebb állami beavatkozás EU-n belül. Euro bevezetés..igaz nem mindenhol felelnek meg a kritériumok, de majd lesz valahogy...úgyis a világgazdaság növekedik....puff

    2. A sok "egyenlő" ország döntésképtelen, nehéz kompromisszumra jutni, mert vannak vélt és valós ellentétek. az EU parlament választás egy nagy vicc. Minden ország állampolgárai belső pártszimpátia és belső aktuálpolitika alapján választ képviselőket, akiknek ez egy főnyeremény állás megszerzését jelenti. Érdemi teendőket nem kell tenni. Egy ilyen nagy tömböt inkább centralizáltan kéne irányítani. De akkor meg ott vagyunk ahol a part szakad. Mert akkor ki legyen a "góré"?

    3. A válság egyik oka, pont a nagy gazdasági társadalmi eltérés EU-n belül. Az euro válsága is abból adódott, hogy túl eltérő pénzügyi, gazdasági területeket fog át. A görögök megszívták az euro-t. Mivel már nem a saját valutájuk ezért már nincs akkora mozgásterük mint egy nemzeti valutával. Nem tudják például leértékelni.

    Nyilván jobb egy működő EU gazdasági térségben létezni, mint orosz vagy amerikai gazdasági érdekszférába tartozni, de ennek vannak nehézségei.

Új hozzászólás Aktív témák