Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vakegérke

    veterán

    Jó volt, tetszett. :K

    Én nem tartanék macsekot. Túl erős jellem, és mivel a kínai horoszkóp szerint én is macsek (avagy nyúl) vagyok, hatalmi harc alakulhatna ki.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz bolondember #12 üzenetére

    Nem gyűlölöm őket. Szeretem őket símogatni, becézgetni, és zokszó nélkül elviselem, ha váratlanul megharapnak "játszásiból".
    Más macskájára vonatkoznak a megállapítások.

    A macsek nem tűr uralmat maga fölött. Én sem. Erre mondtam, hogy nem kívánok hatalmi harcot folytatni. Az én fotelem az enyém, nem akarok érte harcolni.

    Egy röpke történet.
    A baleseti kórházban dolgoztunk a feleségemmel. Macsek túlburjánzás volt, a nejem meg kiszúrt egy szerencsétlenke szürkét. A keblére ölelve hozta, és könyörgött, hogy vigyük haza.
    Nem.
    Aztán megenyhült a szívem, de feltételeim is voltak. Most péntek, hétfőn visszahozod. Nejem virult, hát persze, de szerintem remélte, hogy megtartjuk. Nem bántom a cicust, de engem nem zavarhat. Nem fog, mondta a nejem, és boldogan mászott be a Trabiba a macsekkal.

    Első meglepi.
    Anyucim megfürdette a macsekot. Nem volt egyszerű művelet, de nem segítettem neki. És lőn csoda. Nem is szürke a lelkem, hanem fekete.

    Második meglepi.
    Kapásból jól bezabált abból, amit anyucim elé rakott. Másnap már finnyáskodott, válogatott. Megszaglászta a kaját, aztán vernyogva jelezte, hogy ő másra gondolt. Mi meg nem gondoltunk másra, így elfogyott a kaja.

    Harmadik meglepi.
    Ez pozitív. Láttam, hogy dolga van, így kivittem a fürdőszobába. Ott volt egy műanyag lavór homokkal, neki szántuk. Megértette, megtette. Legközelebb szaglászva keresgélt, és csak irányítani kellett, megtalálta. Innen kezdve gond egy szál se.

    Negyedik meglepi.
    Eljött a lefekvés ideje. Macsek kibélelt kosárba, mi meg hitvesi ágyba. Mocorgásra ébredtem, és örültem, mint mindig, amikor nem én kezdeményezek. Tévedés volt, mert a macsek kívánt közénk feküdni. Na, ezt már nem, vissza a kosárba. Ő márpedig közénk. Azért se, kosarastól irány a fürdőszoba, ajtó becsuk. Fogalmam se volt, hogy mekkora hangerő rejtezik egy pici torokban, de negyed óra vernyákolás után szóltam anyucimnak, hogy persze, csináld csak, ha akarod. Hogy mit csinált? Keblén a macskával aludt a fotelben.

    Hétfőre kerítettünk neki gazdát, nem kellett vissza mennie a poros akták közé.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Új hozzászólás Aktív témák