Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Z_A_P #23 üzenetére

    ..én azt hittem azt hozod ki, hogy az oroszok úgy is bekebelezik őket...

    ... mi meg évekre (vagy inkább év tizedekre) vagyunk erről a szintű rendszertől.

    nyáron járt le a régi személyim.. az új már nekem is ilyen "okos kártya" vagy mi ... kérdeztem mire lehet használni "hát egyenlőre még semmire.. mert nem nagyon van leolvasó sehol".
    de jó pénzért vehetek akár otthonra is leolvasót, ami esetleg jó lehet egy-egy weboldalon való azonosításra (pl. ügyfélkapun), vagy lehet olyan munkahelyi belépő, hogy a kártyához rendelik hozzá. De egyenlőre állami szerveknél, orvosnál csak kis eséllyel lehet használni mert még nincsenek leolvasók...

    jah és csak 6 évig érvényes a korábbi kártyával szemben...

    LógaGéza:
    Eladtam pár éve egy autómat.. az új tulajdonos nem íratta át.. Lett készítve egy kényszerátirtás (meg ami velejár).. valahonnan magyar ország egy távolabbi pontjáról jöttek, és az autóval kapcsolatos ügyeket is oda helyezték át.. Majd jött a biztosító, hogy hosszabbítani kell a biztosítást (évforduló).. mert hogy még mindig a nevemen van az autó (addig hiába vártam a fennmaradó éves összeg visszafizetését..)... Allianz.. 1 emailemre kb 3-4 hét volt részükről a válasz, majd válaszoltam és újabb 3-4 hét amíg válaszoltak... lassan ment az ügy, hogy nem az enyém az autó.. közben jött az évforduló pár hónap ilyen sebességű levelezés után.. Telefonban azt mondták emailt írjak, telefonban nem foglalkoznak velem... de akkor a hosszabbítási ajánlatot megkapva, addig kértem valami ügyintézőt, míg a sokadik átkapcsolás után az egyik "benyögte", hogy kéne egy igazolás az okmányirodától. Ok.. kezdhették volna ezzel, akár "lassú emailben" is...
    Okmány irodába be. Hát nem tudnak adni mert az autó ügyét átrakták nem tudom már melyik vidéki önkormányzathoz.. de úgy kb. 120km-el arrébb.. és, hogy ott kellene intéznem. Majd az ügyintéző küldött is (volna) el, hogy hívja a következő ügyfelet. De mivel 2013 volt, gondoltam nem hagyom annyiban, ne hogy már ne legyen semmi átjárás, ott az internet, telefon, fax meg hasonló "varázslatos" találmányok.. Végül hívtak egy "fő ügyintézőt" vagy kit, aki nem túl szívesen megejtett pár telefont, majd egy fél óra múlva kaptak egy faxot azzal ami nekem kellett (az elég volt a biztosítónak)... Majd, kb. egy hétre rá mehettem vissza az eredeti példányért... De ha "hagyom" akkor elküldtek volna valahova oda ahol sose jártam, és valószínű legalább 1 napom el ment volna a dologgal (és az utazási idő és más költségek se lettek volna "megtérítve")..
    Én már nem számítok itt gyors változásra...

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák