Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz strogov #4 üzenetére

    Ennek a technikának azt az előnyét látom, hogy automatizálva (ezért pontos) készíthetnek amorf formájú épületeket pontosan.
    Egyébként, akár a födémet/tetőt is megcsinálják vele, ha kupolás tető is megfelel.
    Nekem pl kifejezetten fétisem a félkör, kör, ovális, stb.. formájú épület, mert sokkal oragnikusabb hatást keltenek, mint a szögletesek. (Berendezni sem annyival nehezebb, mint amennyire egyesek gondolnák.)
    Abban egyetértek, hogy ma már nem feltétlen a gyorsasága az előnye. Annál az eljárásnál, amit nemrég láttam, 2-3 embernek 2 nap telepítenie csak a nyomtatót és csak ezután kezdődik a falak nyomtatása. Egy közepes méretű családi háznál nem látom ebben a költséghatékonyságot, hiszen a mai technikákkal úgy tudom, 2-3 ember szintén végezhet hasonló idő alatt egy egyszintes szerkezettel, ha nem túlbonyolított az alaprajz.

    Munkaerő spórolásra viszont úgy gondolom, a nagyobb kivitelezőknek , mert több hasznot tehetnek el. Egyszer megvesznek egy tucat drága gépet, aztán már csak 2-3 embert kell foglalkoztatni a falazáshoz, akik már csak a gépet felépíteni és lebontani mennek ki az építkezésre, közben pedig egy tucat gép építi a "vállalkozónak" a házat.

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák