Új hozzászólás Aktív témák

  • Vargnatt

    tag

    Én leginkább azokat az előadókat becsülöm, akik felrakják ingyen a legtöbb zenéjüket a netre, és akinek tényleg nagyon tetszik valamelyik, azok teljesen korrekt összegekért rendelhetnek tőlük lemezt.

    Mint pl. hazánk szerintem legtehetségesebb kortárs zeneszerzője (és szintén tehetséges költője), Kátai Tamás. Ő is korábban szinte minden zenéjét ingyen elérhetővé tette, ráadásul legtöbbször igen maradandó és minőségi felvételeket, így amikor lehetőségem nyílt rá, akkor szíves örömest vettem meg tőle eredetiben a lemezeit (mikor már kiadót is talált némelyikhez), méghozzá 2000-2500 Ft körüli árakon, igényes kivitelben.

    Vagy ilyen példa még a Khrul fedőnevű úriember, aki számtalan black metal zenekarban tevékenykedik/ett, és amiben szinte csak ő volt, azokat mind felrakta a netre, jó minőségben. Így amikor a Funebre első nagylemeze megjelent, azt is szívesen megvettem 2000 Ft-ért.

    Persze ők (tudtommal) egyiken sem kizárólag a zenélésből szeretnének megélni, de azért mégiscsak ezt érzem a korrekt hozzáállásnak a művészek részéről. Nyilván mainstream előadóktól nem várok én sem ilyesmit, de hát az ő 'zenéjükre' nem is vagyok kíváncsi... :U

    Másik példa viszont az olyan zenekar, akik (elvileg) azért szeretnék, ha megvennénk a lemezeiket, mert állítólag még a felvételek költségei is alig jönnek vissza belőle, vagyis szeretnének legalább nullszaldósra kijönni. Most itt nem írok zenekarnevet, de tőlük is vettem már két eredeti lemezt, és azokra se sajnáltam a pénzt, mert tényleg minőséget alkotnak, és nem a két perc alatt összecsapott egynyári slágereikért nyavalyognak...

    First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win. (Mohandas Gandhi)

Új hozzászólás Aktív témák