Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • negyedes

    addikt

    válasz domi007 #25 üzenetére

    #24ben irtam. Igen rajottem. Baratnommel sokat beszelgettunk errol. Soha nem vita mert egyikonk sem add a masiknak igazat, a O a normalis istenfelo ember, En a makacs tagado.

    eBeni: Nagyapam is ezen az elvben hisz/el.Bar en mar elvesztettem mindent ha letezik, de legalabb nem leszek egyedul ;] .Most a Csodas almok jonnek cimu film jutott eszemben, mi van ha ugy lesz?

    [ Szerkesztve ]

    Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

  • Penge_4

    veterán

    válasz domi007 #25 üzenetére

    Ne ölj! ->ez alapvetően szükséges a békés együttéléshez, egyetértesz?

    Nem. Meg fogom ölni a disznót, ha szalonnát, vagy hurkát akarok enni. Meg fogom ölni a szarvasmarhát, ha marhapörköltet akarok enni. Meg fogom ölni a tyúkot, ha tyúkhúslevest akarok enni. Meg fogom ölni a csirkeembriót, ha tojásrántottát akarok enni.

    Akkor itt egy cáfolat, amiben elemezgettem kicsit a tízparancsolatot, tessék, nem írom le mégegyszer: [link]

    negyedes: Az alapvető emberi szabályokat vallás nélkül is be lehet tartani.

    eBeni: Ha Isten nem létezik én semmit se vesztettem - Dehogynem. Úgy élted az életedet, hogy folyton félted az Urat, aztán meghalsz és meglepődsz (bocsi, nem), hogy a fehér fény nem a túlvilág kapuja, hanem az agyad reakciója, miután a szervezeted felmondta a szolgálatot. Veszíteni nem veszítettél, mert már halálod után ezen nem fogsz bánkódni, mivel nem lesznek gondolataid, amivel ezt megtehetnéd. Tényleg nem.
    Ha meg mind a tízparancsolatot betartottad, akkor meglehetősen önmegtartóztató életet élhettél.

Új hozzászólás Aktív témák