Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Giovan!

    addikt

    válasz emelhu #262 üzenetére

    Persze, az Apple egyetlen célja a profit maximalizálása, minden más csak kellék ehhez.
    De arra senki sincs kényszerítve, hogy iOS-re fejlesszen, a fejlesztők otthagyhatják a platfromot ha nekik nem tetszik a szabályzat. Az Apple nem munkáltatója a fejlesztőknek, ő csak biztosít egy lehetőséget amin keresztül elérhetik a platformját, hogy élnek-e ezzel a lehetőséggel, az már a fejlesztőkön áll.
    Nyílván ha visszautasítanák az ajánlatát, akkor az Apple is rá lenne kényszerítve, hogy változtasson, de amíg a fejlesztők nagy többsége elviselhetőnek tartja a feltételeket (és ez nem egyenlő azzal, hogy elégedett lenne vele, mielőtt még valaki ebbe kötne bele), addig nincs ilyen kényszer.

    Az utolsó mondatod meg kicsit elrugszkodott a valóságtól, az Apple mint mondtam nem jótékonysági szervezet, az etikával csak akkor foglalkozik, ha abból hasznot remél.

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz emelhu #273 üzenetére

    Ez a hozzáállás feltételezi, hogy a fejlesztők nem voltak aktív résztvevői a jelenlegi helyzet kialakításának, és nem éppen nekik és a fogyassztóknak lenne köszönhető, hogy a piacot jelenleg az Apple zártabb és a Google nyíltabb koncepciói uralják. Ezért már a kiindulási pontod hibás, mert nem a folyamatot nézed, hanem csak annak a végéből próbálsz kikövetkeztetni egy neked tetsző igazságot, miközben az azt cáfoló tényeket figyelmen kívül hagyod. A valóság az, hogy a piac emelte ki mindkét domináns szereplőt, a piac döntött úgy hogy a többiek (pl. a Symbian, a Bada, a WP, a BB OS, stb.) nem lesznek életképesek.

    Az állami beavatkozásról meg az a véleményem, hogy amíg nincs kényszerítés, nincs átverés, addig fölösleges a korlátozni a piac szabadságát. Az árképzés meg a költség diktálás szintje meg teljesen értelmetlen, az ilyen szintű állami regulázása a piac működésének nem éppen jól szokott elsülni az esetek többségében. Értem én hogy csúnyarossz óriáscégek, meg stb, de azért túlzásba nem kéne esni...

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Új hozzászólás Aktív témák