Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hülyegyerek

    addikt

    válasz marcias #30 üzenetére

    Nagyon naív vagy...Ha valamelyik cég hajlandó is lenne drágábban átvenni a legyártatott holmit, az a pénz szerinted a melósok zsebében landolna?

    Nem veszed észre (meg még sokan) , hogy itt nem az Almáról, vagy a Samsungról, vagy a Microsoftról van szó......Ők olcsón gyártatják le a dolgaikat, szerintem alapvető hogy az ember megpróbál minél több haszont szerezni mindenből.
    A fő probléma, hogy a Foxconn, meg az összes többi kínai vállalat magasról tesz az emberi jogokra, mert megtehetik. Elsősorban nekik kellene tenni valamit a körülmények javításáért, nem a megrendelőiknek.
    Más kérdés, hogy van amit már nem lehet szó nélkül hagyni, mert felháborító (vagy csak sajtóbotrány lesz belőle...)

    hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

  • hemaka

    nagyúr

    válasz marcias #30 üzenetére

    Ez így ebben a formában lenne a legemberibb. DE, a cégek soha nem fognak erre törekedni.
    Nem akarok céget írni, de motorokkal kapcsolatosan merült fel egy ~10€ értékű kütyü, amivel az emisszió csökkenthető lett volna, de semmi egyéb pluszt nem adott hozzá sem teljesítményben, se másban.
    A válasz mi volt? 10€ nem sok, na de uraim 1 millió legyártott motornál mennyi is az annyi?
    Kész, ezzel ment a kukába az egész ötlet.
    És ez bármelyik gyártónál így van, nem fog humanitárius szerepel vállani egyikőjük sem.
    Persze mint itt is, mondhatja az Apple ezt, de ellene nem fog tenni semmit. Ha mégis, az csak látszólagos lesz. Ugyanúgy gyerekek százai fogják gyártani nekik a termékeket, éjszakánként tömegszállókon elszállásolva...

    [ Szerkesztve ]

  • Rickazoid

    addikt

    válasz marcias #30 üzenetére

    Rosszul gondolod. Hiába fizetne többet az Apple a gyárnak, az a pénz nem a dolgozók zsebébe vándorolna, hanem a tulajdonosok kezében maradna. Ezzel viszont nem is kell messzire menni, felénk sem emelkedik meg egy dolgozó bére attól, hogy drágább terméket gyárt. Egy cég azt tudná ez ellen tenni, ha semmit nem bízna a kínaiakra, de akkor omlana is össze a gazdaság. Amikor ez az egész elindult, senkit nem érdekelt a dolog, ahogy most sem.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák