Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Zirowe #34 üzenetére

    "Ennyi erővel bmelyik szolgáltató a nála tárolt adatokat szépen eladja és mossa a kezeit. :U"

    és én viccelek? arra azért van szabályozás hogy milyen módon adható tovább harmadik félnek privát adat. ebben a kulcs hogy adható tovább. a lopások ellen az se véd. leírtam. volt már feltörés lopás más szolgáltatóknál ezerszer. egyik esetben se történt más, szóltak hogy valszeg eltűnt pár millió emailcím, acc név, hozzá tartozó pass, változtass jelszót mindenhol sorry.

    "Szivárogtatás után pár nappal már büszkén jelezték, hogy megoldották a problémát,"

    ebből meg nem következik törvényszerűen ez:

    "tehát volt tudásuk és kapacitásuk, csak kedvük nem volt eddig."

    mint írtam semmi információnk nincs arról hogy mikor kezdték el a javítást vagy egyáltalán a problémával a foglalkozást. csak tippelni lehet, de a tutit se te se én nem tudom. én nem akarom védeni, nekem is az a sejtésem hogy nem reagáltak időben, viszont ezzel kapcsolatban többet nem igazán lehet szerintem tenni. senki se kötelezi őket hogy azonnal javítsák ahogy a felhasználót se hogy használja, vagy olyan tartalmat töltsön fel rá ami szenzitív.

    ne keverjük ide kérlek azt ami nem ide tartozik. senkinek nem adott át semmit mert ellopták. innentől az egy teljesen más kategória, és mint ilyen a megelőzését vagy egy szoftveres hiba javítását se a cég se a törvény által előírt törvény vagy vállalás nem szabályozza.

    nekem se tetszik ez a felállás, mert szerintem is gusztustalan, de ott volt a psn, a box live, ott a java és még egy csomó elterjedt, tömegek által használt bugtenger, amiket vagy felnyomtak, vagy még nem nyomtak fel. mégsem történt eddig sem semmi velük. most annyi történt, hogy celebek képét lopták el és nem a kőműves jóska kártyaadatait vagy felhasználónélv jelszó párosát amivel felnyomták a mailjét amivel megváltoztatták az fb accját, etc.

    kezeljük már a helyén a dolgokat, voltak eddig is adatlopások ennél nagyobb mennyiségben és szenzitívebb adatokkal, olyanok is amire felhívták a figyelmet, ezek után is lesznek. ettől még ez nem valami nagy cucc.

Új hozzászólás Aktív témák