Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz Penge_4 #2 üzenetére

    "Aki ezt mondja azt bezárnám egy szobába és addig nem jöhetne ki, amíg el nem végzi azokat a feladatokat ezen az "azonos élményt nyújtó" csökevényen, amit én PC-s pillanatok alatt."

    Hehe, plusz egy! :D

  • Dany007

    veterán

    válasz floatr #30 üzenetére

    Szerintem a számítógépet még mindig a Neumann elvek alapján definiálják. Mármint, hogy mi számít számítógépnek és mi nem. Ilyen téren viszont egy egyszerűbb telefon is már régen számítógép kategória.
    Ez a personal computer, meg umpc stb.. szerintem is bullshit. Fölösleges így kategorizálni ezeket a mai termékeket, hiszen már annyira vékony a határvonal, hogy mocskosul nehéz azt pontosan meghúzni.

    Amúgy a programkínálat és a perifériás lehetőségek sem teljesen mind1. Ezek azért le tudják korlátozni egy számítógép használati lehetőségeit.

    Aztán ha mégis kategorizálni akarunk akkor inkább úgy kéne, hogy asztali pc, mobil pc. A laptop, netbook, meg a tablet pc is mind belefér a mobil pc kategóriába. Mindegyiknek a mobilitás az egyik legfőbb erénye.

    Aztán azt is érdemes megnézni, ki mire szeretné használni az adott PC-t. Mert szvsz a fiatalok nagyrésze ma már bőven megelégszik a zene hallgatással, esetleg videó nézés, netezés -> főleg facebook, esetleg pdf, + képnézegetés, esetleg alap office eszközök, de ez már ritkább.
    Na, viszont erre a feladatra meg már bőven elég egy 7köznapi okostelefon. Az már mindezt tudja kényelemesen, gyorsan. És még telefonálni is lehet vele, és kényelmesen elfér egy zsebben is.
    Ehhez képest előny a tablet pc-k mérete és a kijelző felbontása. A laptopnál előny lenne a teljesítmény, de mivel a felsorolt feladatokat egy telefon is bőven kiszolgálja, így nincs szükség a nagyobb teljesítményre.

    Szóval eléggé kesze-kusza a dolog. A két alapvető csoportot sok másikra lehet bontani azért, mert elég sokféle termék épült a mobilitást alapul véve. Mindegyiknek van egy kis előnye, kis hátránya a másikkal szemben. Aztán a júzer majd eldönti melyiket is szeretné. Persze ez a kavarás sokszor arra vezet, hogy az xy júzer megveszi mindet!
    Sok olyan embert ismerek, akinek van asztali pc-je, laptopja, valamilyen konzolja, meg okostelefonja is. Ja és emeltet még iPodja is... :U

Új hozzászólás Aktív témák