Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #24737024

    törölt tag

    válasz FTeR #10 üzenetére

    Nem tudom mire alapozod ezt. Az "I'm a Mac" reklámok sosem mondták, hogy "a PC szar", hanem csak annyit, hogy a Mac (a reklámban kiemelt helyzetekben) jobb. Valóban eltúloztak pár PC-s problémát, vagy ha úgy tetszik, meglovagoltak pár előítéletet, de véleményem szerint nem hagyták el a marketing szakmában elfogadott keretet.

    Nem szándékom az Apple ügyvédjeként fellépi, azonban felháborít az, ahogyan egyesek minimális ismeret hiányában szakértenek a Mac-ekről. Vérpistike csak a TV-ben látott Apple gépet, de mélységes meggyőződéssel állít sületlenségeket. Nem egy ember próbált meggyőzni például arról, hogy ezt vagy azt lehetetlen Mac-en megoldani, miközben nálam kezdettől fogva problémamentesen működött. Ilyenkor elgondolkozik az ember, hogy a vitapartnere látott-e már egyáltalán Mac-et.

    Nem tudom miért van az, hogy minden Apple topikban feltűnik egy-két önjelölt megmondóember, akinek feltett széndéka, hogy elégedett Mac usereket győzködjön arról, hogy a Mac valójában egy használhatatlan kacat. Mindezt persze, mint már említtettem, minimális helyzetismeret hiányában, kizárólag érzelmektől és előítéletektől vezérelve.

    UI: A piaci részesedést nem tudom hol nézted, de egyedül az USÁ-ban van 10% körüli részesedése az Apple-nek, a világ többi részén a részesedésük többnyire elenyésző. (Ugye, a divatcucc. :U) Talán az iPod és az iPhone részesedése valamivel nagyobb a saját szegmensében, de messze nem egyeduralkodó egyik termékük sem.

  • #24737024

    törölt tag

    válasz FTeR #12 üzenetére

    biztos láttál már SJ előadást, ahol végigfikázza a wint

    Steve Ballmert ugyanúgy nem egyszer hallhattuk kevéssé hízelgően beszélni a Mac-ekről, az iPhone-nal kapcsolatban pedig egyenesen nostradamusi jóslatokba bocsájtkozott mikor kijelentette, hogy "ilyen kacatot senki nem fog venni". Egyik sem jobb a deákné vásznánál, nem értem mi ez a kettős mérce? :U

    biztos találkoztál már az osx biztonságosságát hirdető felhívásokkal, miközben a hacker konferenciákon rendre körberöhögik, miután újfent sikerült <2mp alatt feltörni.

    Az ilyen hackerkonferenciákon kvázi bármit másodpercek alatt feltörnek, csak egy Mac feltörésén jobban elcsámcsog a média. Nem beszélve arról, hogy a 2mp igen nagy csúsztatás, mivel egy ilyen rendezvényre akár hónapokat is készülnek a résztvevők, mikor odamennek már betéve ismerik a rendszer minden hibáját.

    Nem létezik atombiztos rendszer, ezt mindenki tudja. Viszont amíg végfelhasználóként kevesebb biztonsági problémával szembesülök Mac OS X mint Windows alatt (nevezzük akár statisztikai biztonságnak), addig a "Windows elméletileg biztonságosabb mint a Mac" kijelentéseken csak mosolyogni tudok :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák