Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lo_jo

    senior tag

    válasz aprokaroka87 #94 üzenetére

    Ugyanezt gondolták annak idején az Apple-ről is, ráadásul nem csak a kívülállók, hanem az iparág is. Steve Ballmer legendás röhögése megvan? Persze nem volt ennyire 2 pólusú, de a Nokia, a Sony Ericsson és a Samsung (+ USA piacon a Motorola) nagyjából lefedte a consumer igényeket, a BB és a fenti gyártók symbian készülékei pedig az üzleti vonalat, majd jött az Apple és szépen megtalálta a helyét. Ez sem azonnal működött, mert a "2G" gyakorlatilag egy butatelefon volt teljes értékű böngészővel, appok és store még sehol nem volt. Azóta meg látjuk, hogy a Nokia és a SE a jobbnál jobb üzleti döntéseikkel hova jutottak. Tény, hogy egy új beszállónak nem fog a semmiből sokmillió/milliárd felhasználó teremni, de ahogy az Apple el tudta szipkázni a többiektől, úgy nem lehetetlen most sem. Ja igen, ez nagy befektetéssel (időben és pénzben is) jár, de ezt az Apple is és a Google is belerakta, nem hullott semmi az ölükbe.

  • lo_jo

    senior tag

    válasz dokanin #115 üzenetére

    Korábban már írtad, hogy ipari felhasználású appokat fejlesztetek. Na akkor a rendszer működésével nem vagy tisztában, mivel direkt erre van az Apple-nek megoldása. Igenis át tud menni a megfelelő app a szűrőkön, de még consumer szinten is az Apple magasról tesz arra, hogy neked az apphoz szükséges rendszered megvan-e vagy sem. Különben hogy működne pl. egy akármilyen okoseszköz vezérlő appja? A Xiaomi Airfryer sem jár az app mellé, mégis boldogan használom, mert megvettem külön.

    Inkább nem szeretnék olyan cégtől szoftvert használni a munkámhoz, aminek a vezetője önkényesen állít fel definíciókat és egy vitában pongyolán fogalmaz és tér ki a válasz elől.

    [ Szerkesztve ]

  • lo_jo

    senior tag

    válasz dokanin #122 üzenetére

    Használtál már több store-t egyszerre? Elég szar user experience, amikor 3-4 helyen kell keresni, hogy épp melyik store-ban kéne frissíteni az adott appot, hol melyik érhető el, stb. A Windows PC-s store-ja is ilyen katasztrófa, nem találod meg az app uninstallt magában a store-ban az app ... menüjében, a control panelben sem a Programs and Features-ben, hanem külön, a Settings->Apps & features alatt kell. UX elégtelen.

    Nem, a piac nekem is diktál, csak én nem állítom a magas lovon ülve, hogy én tudom a tutit. Sőt, semmilyen lóról semmilyen tutit nem tudok, de amibe beleszólok, arról van annyi fogalmam, hogy ne égessem le magam.

    [ Szerkesztve ]

  • lo_jo

    senior tag

    válasz Giovan! #126 üzenetére

    Mindezt az a Sweeney csinálja, aki látványosan lobogtatja a "for the gamers" zászlót, közben pedig ők is pontosan ugyanezt csinálják, amikor Epic exkluzívvá tesznek egy játékot. Konkrétan fizetnek a fejlesztőnek az ideiglenes vagy teljes exkluzivitásért. A hipokrita szó mellé csak az ő képe kéne a szótárba.

  • lo_jo

    senior tag

    válasz dokanin #127 üzenetére

    Az feltűnt neked, hogy amint valaki értelmesen kifejt valamit, máris másik témára vándorolsz? Kezdted azzal, hogy az Apple egy cég összes bevételének a 30%-át elveszi, ami maximum akkor igaz, ha a cég csak és kizárólag iOS appstore is in app eladásokból él. Egy ilyennél bármelyik befektető sikítva rohanna és nem a 30% fee miatt. Aztán saját definíciót alkottál a monopóliumra, majd jöttél az ipari problémával, amire szintén kínál az Apple megoldást. Végül pedig sikeresen kimondtad, hogy az Epic kisebb százaléka a torz piac miatt nem érvényesül a felhasználók felé, nem a kiadók profitorientáltsága miatt. Ez után mit vársz, hogy előhúzod a cégvezető kártyát és majd isszuk a szavaidat? Ez egy fórum, ahol az itteni megnyilvánulásaid alapján fog kialakulni egy kép, azt pedig már jópárunknál kialakítottad. De gondolom erre is lesz egy jó kitérő válaszod.

Új hozzászólás Aktív témák