Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Tim82 #461 üzenetére

    A lényegre szeretnék válaszolni.

    "és hogy a moonman-féle álláspontot degradáld, kijelented, hogy a tudomány, amit ők tanultak és amiből diplomát szereztek, relatív és kvázi értéktelen, mert több száz éve még azt is tanították egyetemen, hogy a Föld lapos."

    Ezt nem mondtam, sőt nem is gondoltam.
    Azt írtam, hogy amit az egyetemen tanultak, az sem vehető minden esetben szentírásnak.
    Ezt te magad is alátámasztottad azzal a példáddal, hogy adott politikai helyzetben sem azt tanítják, ami a valóság. Én meg azzal példáztam, hogy adott korban a kor tudásának megfelelően oktatnak, holott lehet, hogy az nem felel meg a valóságnak, vagy az eljövendő korok bővebb ismereteinek.

    Másrészt: "Te megkérdeztél egy orvost (legalábbis azt állítod), moonman is megkérdezett (legalábbis azt állítja); a két orvosi vélemény egymásnak ellentmond" nem mond ellent.
    Gyakorlatilag majdnem ugyanazt állítjuk, csak nem figyeltél. Moonman kategorikusan kijelentette, hogy úgy hallotta, hogy a monitoron olvasás káros, erre írtam én, hogy ez függ a szembe jutó fény erősségétől és frekvenciájától, ha az közelít a természetes visszavert fény tulajdonságaihoz, akkor nem okoz sem fáradást, sem károsodást (egy LED-es kijelzőt adott fényerőn ennek a követelménynek nagyjából meg lehet feleltetni).
    Moonman-nak abban van igaza, hogy CRT, fénycsöves TFT, vagy rosszul beállított LED-es kijelző esetén hamar el fogsz fáradni olvasás közben és ha erőlteted, akkor akár ártalmas is lehet.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés