Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #65675776

    törölt tag

    válasz hokuszpk #34 üzenetére

    Nem RX 550, hanem pl egy 1080 Ti. [link] De legalább látszik, hogy elírtam a típusokat.

    Felcsiszolni egy félvezetőt meg nem tétel. Nem egyszerű technológia, de megoldható.

    [ Szerkesztve ]

  • #65675776

    törölt tag

    válasz hokuszpk #36 üzenetére

    Csiszolás és köszörülés valójában ugyanazon technológia ha az alapjait nézzük. Az egyetlen érdemi eltérés a vágósebességben keresendő. Ebből kifolyólag kell a köszörüléshez (nagyobb vágósebesség) kevésbé finom szemcsézetű szerszám. (P2000-es polírpapírral kézzel nem fogsz tudni olyan jó felületet készíteni, mint köszörűgéppel 120-as szemcsesűrűséggel.)
    Hőtermelés érdekes kérdés. Megfelelő hűtés esetén köszörülés során kb egyáltalán nem fog felmelegedni a munkadarab, térfogatilag biztosan nem. Maximum a munkadarab felső 10-20 mikron vastagságában.

  • #65675776

    törölt tag

    válasz hokuszpk #38 üzenetére

    A felület minőségét elsősorban a vágósebesség befolyásolja. Amit írtam, at tény. Munkahelyemen 120-as szemcsesűrűségű kövekkel köszörülünk olyan felületet, hogy beszarsz. Persze csak ha úgy akarjuk. Kell hozzá kb 45 m/s vágósebesség, és megfelelő beállítás. Mindenesetre feleslegesen jó felület, de képesek vagyunk rá. (0,040 micron alatti Ra-kra kell gondolni.) Sima csiszolás esetén ezzel összevethető felületet még nem tudtam létrehozni. Nem is csak maga az Ra lesz nagyobb, de a felület sem lesz olyan homogén.

    A melegedés ellenszere pedig a hűtés mellett a kis fogásmélység és alacsony előtolás. Hagyni kell, hogy dolgozzon a leválasztóanyag. Ha meg belilult az acél, az technológiai hiba, a technológiai fegyelem hiánya. De tömeggyártásban úgysem Józsibácsi fogja beállítani minden egyes példánynál a fogást, hanem CNC gép végezné. Azok meg igencsak okosak tudnak lenni, pl terhelésfüggően tudja elég sok rendszer csökkenteni a fogást, előtolást. Az elsődleges probléma a szilícium keménysége lenne egyébként. Nem olyan triviális megmunkálni, mint az acélt.

    De összefoglalom, mert igazából kicsit elbeszélünk egymás mellett. Arról lenne szó, hogy megoldható, de nem feltétlenül kifizetődő egybecsiszolni a felületeket.

    Forrasztás esetén annyira nem probléma, max nem minden chiplet felett lesz azonos a forraszanyag vastagsága.

Új hozzászólás Aktív témák