Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zsolti7901

    újonc

    Érdekes , talán a hamisitvány lehet jobb mint az eredeti.
    Az eredetit olyan pasztával dobták ki ami azonnal brutálisan ragad. A cooler pedig több esetben is csak nagy nehézséggel és jelentős erőkifejtéssel helyezhető fel. Volt eset amikor egyik fül se akadt be . Ilyenkor ugye a bordához ragadt processzor is mozog. Ha a collert megemelik ,kikapja a processzort.
    Eddig 7 esetben voltam jelen a csodacooler felkínlódásánál , 6 esetben a processzor lábai elgörbültek és a szemetesben landoltak.
    Értem én , a bordának ragadnia kell , ezzel nem lenne gond. De a fülek beakasztása már kész kínlódás.
    Éveken keresztül dobtam össze gépeket , volt részem minden félében de ilyen ocsmány coolert még nem láttam.
    A hajlítható végű fül még beakad valahogyan , de a másik , az már komoly erőkifejtést igényel. És persze ha nem sikerül elsőre , a processzort feltépi és megsérülnek a lábak.
    Lehet én vagyok maradi , régebben ( socket A és AM szériánál is ) megszokott dolog volt , hogy betetted a processzort és miután a fémkart lenyomtad , a processzor helyben maradt. Nem lehetett csak úgy kivenni a szlotból. Ehhez a fémkart fel kellett emelni.
    A fejlettebbnek tartott új alaplapba beteszed a prrocesszort , lezárod a fémkart és ha megfordítod az alaplapot , a processzor kiesik.
    Szóval kb ennyit az új csodacooler értékéről.
    Egyes fórumokon ( lehet igaz , lehet nem ) van aki azt állítja a csodálatos Wraith Prism füleinek bepattintásakor olyan erősen kellett megnyomni , kettéhasadt a processzor.
    Kérdés : ha egy a csodacooler miatt elgörbül a processzor lába , ( sorozatosan ismétlődő hibáról van szó ) , vajon miért ez a " gyári hűtő ?
    Vagy ez is csak egy reklámfogás ?

  • Zsolti7901

    újonc

    válasz Zsolti7901 #79 üzenetére

    Már a 286-os kor óta szerelünk gépeket.
    Más tipusoknál nem fordulnak elő ilyen esetek , a youtube videókon is vannak akiknek nehezen megy a dolog.
    Lehet van aki ügyes ( valamikor mi is azok voltunk , félkézzel fel és leraktuk a Socket A hűtőit , alaplapok északi meg déli csipjeit csereberélgettük , hibás kondik kicserélése stb) , és van aki nem.
    Számomra nem kellemes amikor a csavarhúzóra rá kell feküdni mert máshogyan nem pattan be a fül.
    Lengyel fórumokon találkoztam sok panasszal , a cseheknél is sok a negatív kritika.
    Akinek nem fontos a látvány , bár csodálkozom kit érdekel a ventilátor fénye , engem inkább a teljesítmény érdekel , talán jobban jár egy másik tipusú hűtővel.
    Amúgy kedves Pokmky , nem tudom hány éves vagy , személy szerint már jónéhány év van mögöttem , a 286-386 világ nem tegnap volt. Jópár processzort , rammot , videokártyát , kontrollert dobtam már gépekbe.
    A nagyjából 20 év tapasztalat alapján ki merem mondani , ez a hűtő nem igazán jó.
    Persze lehet engem maradisággal vádolni , bár kétlem hogy valaha is olyan műveleteket végeztél volna el amit például én. De ez már amolyan " farokméregetés " dolog.
    Ezen hűtő rajongóit úgysem lehet semmivel sem meggyőzni.
    Remélem nem sértettelek meg a mondanivalómmal , nézd el nekem , én már csak " olyan régimódi " vagyok. Bár az is igaz , a gyári AMD hűtők sohasem tudtak meggyőzni. Valami gond mindig volt körülöttük. Logikusabb volt a kukába dobni őket és inkább egy normális hűtőt becuccolni. Aztán ha már lejárt a processzor ideje , még jók voltak videokártyák hűtésére is. Egy kis trükk és a passzív hűtésű kártyákat már lehetett húzni is. Az akkori nagy kedvenc a Geforce 2 MX , a Geforce 3 és 4 Titanium egész jól muzsikált egy rábuherált Socket A hűtővel.
    Hát igen , azok a szép , boldog AGP idők !
    Valamint illik megemlékezni a jó , öreg Pentium 2 szériáról is. Buherált ventilátorral és egy jó alaplappal 266 Mhz helyett 450-500 Mhz-re is lehetett húzni és mindvégig stabil maradt. ( Persze csak akkor ha " valaki " belepiszkált az alaplapba ) .
    Nem szeretnék felvágni , de azt kimondom , sokmindent láttam már az elmúlt évek alatt. Ami viszont most van , egyes esetekben nem tetszik. Valamikor nem kellett ennyit kutakodni , manapság mielőtt megvennél valamit , alaposan körbe kell nézni.

  • Zsolti7901

    újonc

    válasz Zsolti7901 #81 üzenetére

    Imádom az ilyen okostojásokat akiknek a magyar nyelv megértése gondot okoz.
    Az önteltséget félretéve talán felfedezhető az általam leírt helyzet. A paszta okozza a problémát.
    Ha nem érted hogyan lehet tönkretenni egy proceszort , sajnos azt kell mondjam , szegényes a fantáziád.
    Inteles barátaim tanácsa egyes tipusoknál : ne használd a fekete csavarokat ! Miért ? A másszínű jobb ?
    Magyarázatot is kapunk , hő hatására meglazulnak , vagy meghajlik az alaplap vagy leesik a hűtő. Manapság a paszták azonnal és erősen ragadnak , ezért a processzor is csattan.
    Lehet te " nagyon ügyes vagy " , mert egyszer sikerült feltenned egy hűtőt. Tégy próbát és vedd le.
    Több helyen panaszkodnak , a hűtővel együtt a proceszor is jön. Gondolom neked nem okoz gondot tökéletesen merőleges irányba felemelned. Bár kiváncsi vagyok rá , a rövid füleket hogyan pattintod ki egyszerre.
    Hosszú évek óta szereléssel foglalkozók nagyon nem ajánlják a processzorcserét , sok esetben a hűtő levételekor a processzor lábai elhajlanak.
    Erre mi " idióta , kétbalkezes barmok " egy alternatív módszert javaslunk : az eredeti paszta eltávolitása és egy kulturált paszta használata.
    Ebben az esetben ha rákényszerülünk egy processzor cserére vagy hűtőcserére , kisebb az esély a processzor kukábakerülésére.
    Azt ugye nem kell magyaráznom , a ventilátor egy mechanikus darab. Idővel minden ami mozog kopik , romlik.
    Persze van akinek nem okoz gondot 2-3 évente új ( vagy a legújabb ) processzort megvenni. Viszont vannak a " csórók " akiknek egy processzor ára nem egy doboz gyufa árának számít.
    Másrészről látva a software mozgásokat egy ma vásárolt 8 vagy 16 magos processzor még sokáig megfelelő lesz.
    Persze megértem az FPS bolondokat , akik havonta cserélgetik az alkatrészeket mert pár FPS-t kapnak plusszba.
    Bevallom , nem értem ezt az FPS őrületet.
    A veteránok tudják , az emberi szem 25 FPS esetén folyamatosnak érzékeli azt amit lát. Annak idején a filmezés fénykorában ezt megtapasztaltuk.
    Bár ki tudja , lehet hogy a később született " okostojások " szeme különbséget tud tenni 60 és 100 FPS között.
    Visszatérve a témához , bár lehet hogy " egyesek " szerint " hülyeségeket hordtam össze " ( mindenkinek lehet véleménye ) , meglátásom szerint igenis számít a hűtő felrakásának és leszedésének esete.

Új hozzászólás Aktív témák