Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyrel

    őstag

    Abu utolsó oldalon a táblázatban a Vega 56-nál biztos minden szám rendben van? Ha le van tiltva 8 multiprocesszor akkor nem kéne pl. hogy a raszter teljesítmény is alacsonyabb legyen, meg a blending egységek száma, stb.?

    Ill:
    "A játékosok számára azonban érdekesek lehetnek az AMD pakkjai. Ezek 200 dolláros árcsökkentést biztosítanak a FreeSync technológiát is támogató 34 hüvelykes Samsung CF791-es monitorra"

    igen, de nem. Amerikában van ez, viszont ha elmész erre a szép oldalra, legörgetsz és átváltasz a mi régiónkra akkor a monitorkedvezmény ugrik, így meg már rögtön nem is éri meg az egész csomagos csoda... :W

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz szmörlock007 #29 üzenetére

    Elvileg a Polarisok is sokat gyorsultak a megjelenésük óta - mondjuk érdekes lenne egy teszt erről is.

    Tudom egyébként sajnálni a sok embert akiknek egy GTX 1080 teljesítmény nem elég, nekem a 1070-é is bőven megfelelne, ha emberi áron adnák...

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Cathulhu #37 üzenetére

    A 290 / 390 is sokat fogyaszt, pl. a Polarisokhoz képest kifejezetten rossz a perf./watt aránya, tehát innen nézve az is sz*r...
    Szóval mitől sikeres a 290 ha az utódai nem? Ugyan azt a vonalat követték és ugyan azokkal a nehézségekkel küzdenek már évek óta - gondolok itt elsősorban a fogyasztásra.

    Nekem is egy 390-em van amúgy, és én tök szívesen váltanék róla Vega 56-ra. Gyorsabb, és kevesebbet fogyaszt tehát halkabb is lehet, meg minden vackot támogat ami mostanában szembe jöhet...

    A sebesség kérdéses, igen, de HA tényleg igaz amit állítanak, mi szerint a min. fps-ek ill. mikrolagok területén nagy javulást hoz, onnantól engem tökre nem fog érdekelni ha átlag FPS-ben gyengébb a zöldeknél. Most hogy 80 vagy 100 fps-el fut valami az engem nem hat meg, de ha rántok egyet az egéren és egy pillanatra beesik az fps mondjuk 40-re, az határozottan b*ssza a szemem. Ha ezt nem csinálja engem megvettek kilóra.
    Nagyon kíváncsi leszek az olyan tesztekre ahol kifejezetten ezt mérik. :K Igazán teszek magasról az összes ígéretükre, ha ezt az egyet beváltják.

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz BReal #48 üzenetére

    Igen de nem... Maga a Package ötlete nekem nagyon tetszik,de a kivitelezése rossz, legalább is EU-ban.

    Ha elmész ide, legörgetsz és átváltod a régiót bármire ami nem Amerika akkor alulról el fog tűnnik a 200$-os monitor kupon, tehát marad 220$-od a kedvezményből. Ezért cserébe kapsz 2x játékot amik szerintem csak erős jóindulattal érnek 60$-t darabonként, plusz engem speciel abszolút nem is érdekelnek...
    ...tehát ott tartok vele hogy 100$ hasznos kedvezményt kapok 100$-al többért, tehát igazából nem kapok semmit. :W Ja de igen, azt hogy méregdrága alaplapot kell választanom + a tervezett 1600X-nél drágább procit is, szóval részemről bukta az egész...

    Na meg amerikaiként sem lenne őszinte a mosolyom, ugyanis a Samunak ez a CF szériája kifejezetten rosszul sikerült, gyanítom így próbálnak szabadulni tőlük. Már megjelent a köv. generáció belőle CH jelöléssel, de azokkal is sok gond van még... Pl. a C32HG70 FreeSync tartománya 80-120Hz, amin kb. még röhögni sem tudok...

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Cathulhu #52 üzenetére

    Emlékeim szerint a 290/390-nek is komolyan meggyűlt a baja anno a konkurenciával, főleg a GTX 980-as széria személyében, és amúgy elég kazán kártyák is... Én nem megjelenéskor vettem a 390-et hanem már amikor olcsóbb lett, és amúgy egy tök jó kártyának tartom, de a hangjával azért tudnak gondok lenni a batár nagy 3 ventis hűtő ellenére is...
    De arra próbálok kilyukadni ill. arra próbáltam célozni, hogy szerintem ez a trónvesztés már nem mostanában kezdődött, emlékeim szerint a GCN 2 idejében is pontosan ugyan úgy álltak már mint most (csúcs nVidiát befogni nem tudó, ellenben többet fogyasztó kártyák)...

    Igen, másodhegedűsök, legalább is perf./watt arányban mindenképp és régóta, de ettől eltekintve szerintem versenyképesek a termékeik... aztán hogy ez nekik mennyire jövedelmező vagy sem az már nem az én gondom - én sem értem sokszor a lépéseiket... deeee ezzel együtt is, akármilyen destruktív az AMD-re nézve az RTG ill. Mr. Koduri, nélküle szerintem nem lenne DX12 meg Vulkan, meg nyílt technológiák mint a TressFX. Persze abba megint bele lehet kötni hogy ezek mennyire kihasználatlanok, méghozzá joggal, de a fejlődés akkor is kell és ennek az utóbbi pár évben egyértelműen ők voltak a mozgatórugói.

    Mondhatjuk úgy is hogy Koduri más f*szával veri a csalánt, mert tényleg, de azon a tényen hogy a csalánt le kell verni a továbblépéshez ez nem változtat. Persze e miatt lehet hogy hamarosan ők is csak egy szép emlék lesznek mint a 3dfx, ezt majd meglátjuk...

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Cathulhu #62 üzenetére

    Nem volt hajlandó haladni a korral?... He?...

    Amennyire én tudom Glide volt az első átlagembernek is elérhető ill. alkalmazott low level API, aminek kellett úgy 15 (?) év hogy a DX12 és a Vulkan személyében utódot kapjon... No meg multi-GPU technológiájuk is nekik volt elsőként, annak a hatásfokát meg talán még mindig nem érték el a fennmaradt gyártók.

    Emlékeim szerint a 3dfx-el pontosan az volt a baj mint most az RTG-vel, hogy egy mérnök vezette a céget aki csak a technológiára és a jövőre koncentrált, marketingből meg csúnyán megbukott... :U

    És egyébként ugyan azzal szívtak amivel most az AMD is, értsd. ami tartalmazza az architektúrájukra vonatkozó megfelelő optimalizációkat (ill. annak idején a Glide támogatást) az gyönyörűen fut, ami meg nem az... azzal ne játssz. :P

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Cathulhu #65 üzenetére

    Ha működik - márpedig náluk működött - akkor miért ne? Az SLI / CrossFire sem azért haldoklik mert az alap ötlet sz*r, hanem azért mert a mai API-kkal nem tudják megvalósítani ill. borzasztó a hatásfoka... de elvben a DX12 / Vulkan lehetőséget ad a hatékony multi-GPU működésére, nekik meg erre ugye ott volt az emlegetett Glide, tehát sztem az ötlet önmagában nem volt rossz, csak a játékfejlesztők nem működtek velük eggyütt kellőképpen...
    ...mert náluk ugye csak az nVidiás "Nokiásdoboz" filozófiával lehet bármit is elérni, a 3dfx meg csődbe ment mire erre ráébredhetett volna...

    Szerintem nem volt rossz se a GPU-juk se a koncepciójuk, legalább is nekem kifejezetten szép emlékeim vannak a Banshee-ról is meg a Voodoo 3-ról is (Isten nyugosztalja őket), már ugye azokból a játékokból amikben ott volt az a bizonyos Glide varázs-kapcsoló...

    A Radeonoknak is ez a varázs-kapcsoló hiányzik most, a mi szemszögünkből csak a neve más...

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Fred23 #68 üzenetére

    A 4 GB-os, költséghatékony változat szerintem is tök kézenfekvő lett volna így HBCC-vel a farzsebben, de a cikk következő mondata miatt sokmindenben nem reménykednék:

    "Benne 12,5 milliárd tranzisztor található, míg 2048 bites memóriabuszához két HBM2 memória kapcsolódik. Utóbbi konfigurációval a kapacitás lehet 8 vagy 16 GB."

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz BReal #134 üzenetére

    Ha lenne egy ilyen videokártyának bármi érezhető fűtőértéke akkor - így 390 tulajként - nem kellett volna ablakot cseréltetnem hogy ne fagyjak kockásra minden télen...
    Szerintem bullshit, mondjuk napi 3 óránál többet max hétvégén játszok az tény, de bárakármilyen hardver hőtermelése csak nagy tételben válik érezhetővé, szerintem. Pl. szerver szobában vagy csicskabányász gép mellett...

    Persze napi 10-12 órán át 100% terhelésen hajtva egy 300W TDP-jű videokártya biztos emel a hőmérsékleten egy zárt ill. nem szellőztetett helységben, de szerintem ez egy erősen életszerűtlen szituáció... me ki tud ennyit játszani egyszerre, és ha tud hogy nem fullad meg, meg egyébként is milyen játékot futtat hogy 100%-ra tudja terhelni a GPU-t, me nekem Furmarkon kívül nem sikerült még semmivel, azt meg 10 percig is unalmas nézni, nemhogy 10 órán át...

    Ez a sokat fogyaszt a videokártyád akkor belehalsz a villanyszámlába meg megsülsz a géped mellett élve, ez mindkettő egy nagy f*sság. Az egyetlen valós probléma a túlzott fogyasztással a hozzá szükséges hűtés hangereje... :U

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    A Vega 56 megjelenéséről kiköhögtek bármit is azon kívül, hogy majd valamikor a Vega 64 ill. augusztus 14. után?...

    Valahogy van egy olyan érzésem hogy az 56-os nagy ár/érték bajnok lesz és a 210W TBP is sokkal kezelhetőbb hűtés hangerő szemszögéből, csodálkozom hogy ennyire minimális az érdeklődés iránta. :B

    Én simán ki tudnék egyezni vele ha egy olcsóbb GTX 1070 áráért hozna egy GTX 1060 - 1070 közti teljesítményt a régebbi játékokban, és egy GTX 1080 / Ti körüli teljesítményt az újabbakban (már ugye annak függvényében mennyire használják ki az extra képességeit).

    Csak a bányászok ne tegyék ezt is tönkre...

    Mondjuk, tekintettel arra hogy az nVidia a chip egyszerűségéhez ill. gyártási költségeihez képest mennyire brutálisan túlárazott mindent ami ellen nincs konkurencia (GTX 1070 és felfelé), ha a Vega elég jó lesz azt is el tudnám képzelni hogy a zöldek árat csökkentenek... Simán megtehetik, baromi sokat keresnek ezeken a kártyákon.
    Az meg nekünk megint jó... :U Ja igen, de a bányászok... :W

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

Új hozzászólás Aktív témák