Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz ZooLee #141 üzenetére

    "környezettudatossági szempontból"
    Ezt célszerű elfelejteni :) Napjainkban egy műszaki cikk ~5 évet él meg, mire az ember lecseréli. Ha ehhez hozzáveszed, hogy mennyi műanyag, energia, ritkaföldfém, szennyező anyag, stb kell a gyártáshoz (amivel szemben a papírgyártás elég minimális szennyezéssel jár), akkor elég rossz lesz a mérleg. A "könyvek miatt kivágják az őserdőket" dolgot meg el lehet felejteni, az újságra, könyvekre elhasznált papír mennyisége töredéke az összpapírtermelésnek (a döntő többsége csomagolóanyagnak készül).
    Wikipedia alapján 1 tonna újonnan gyártott fehér papírhoz 12 fa szükséges. El lehet képzelni abból mennyi könyvet lehetne megvenni, szerintem egy normál méretű könyv egy vastagabb ágból megvan :)

    Amúgy én úgy látom még mindig félreértetek. Szerintem nagyon jó dolog az e-book olvasó, hasznos dolog, ha olyan helyzetben lennék, akkor már rég beszereztem volna még én is egyet. De ettől függetlenül még sokat kell fejlődnie ahhoz, hogy tényleg kiválthassa a jelenlegi könyveket (még ha csak a szórakoztató irodalmat is nézzük).

Új hozzászólás Aktív témák