Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Snoop-y #51 üzenetére

    "Pszichikailag is fel kell tudni dolgozni, hogy kenytelen az ember lejjebrol kezdeni ( sokkal sokkal lejjebb ) mint amit mar elert otthon."

    Én úgy vagyok vele, hogy bármilyen szar munka jöhet, csak fizessék meg rendesen. Ha nem fizetik meg normálisan, akkor legalább annyi legyen benne, hogy ne utáljam csinálni. Bár nyilván olyan téren válogatok, hogy pl. életveszélyes azért ne legyen, mert akkor hiába a pénz ha meghalok vagy lerokkanok, de ezeket leszámítva gondoltam. Külföldre úgyse azért mennék, hogy ott éljek, mert ott úgyis csak egy bevándorló lennék még ha felsőfokú tudásom is lenne az adott ország nyelvéből. Itthon meg azért egész jól el lehet lenni a kint keresett pénzből.

    Példával élve: McDonalds: Itthoni bérért nevetséges. Angliai bérért már érdemes meggondolni. Főleg ha azt is hozzáveszi az ember, hogy ingyen kap kaját, ami kint drágább, mint itthon.

    (#52) buherton: "Tessék elvégezni egy programozó matematikus/mérnök informatikus/villamosmérnök/gépészmérnök szakot és eljön a Kánaán."

    1. Az legalább 4+2 év (az MSc) Ki tudja, hogy addigra mennyire telítődik a munkaerőpiac a most első-másod-harmad, stb. éves hallgatókkal illetve a globalizációnak köszönhetően a sok minden irányból támogatott harmadik világbélivel.
    2. Matekból nem vagyok túl jó.
    3. Nem olyan az anyagi helyzetem, hogy 4+2 évre elköteleződjek és ezzel együtt kivonjam magam a munkaerőpiacról.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák