Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Polllen

    nagyúr

    válasz Busterftw #11 üzenetére

    Sajnos tudom, hogy igazad van. Csak emellett én el tudnám viselni, ha szigorítanák a személyekre vonatkozó szabályokat is. És szerintem kellene is.

    Pl. Mo szerintem nem jár élen a környezetvédelemben, de a közvetlen környezetemben látom, hogyan próbálnak tenni pl. az illegális szemétlerakó ellen. (kikerül kamera, van külön applikáció, amin be lehet jelenteni hol látsz ilyen szemetet és begyűjtik, stb-stb.)

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Busterftw #11 üzenetére

    Ez azért komplexebb probléma annál, hogy egy tiltással hirtelen megoldják. Van róla sok fejtegetés neten, hogy amíg jónak és zöldnek hangzik, hogy szövetből készült szatyrot használj a műanyag helyett, de ugye annál meg az előállítás szennyezőbb és drágább, így több (tíz)ezer alkalommal kellene használni ahhoz, hogy egálra jöjjön ki a szennyezés CO2-re fordított lábnyoma egy eldobható zacsival. Persze nem egyenlő teljesen, mert az egyik a levegőt szennyezi, a másik meg az óceánt például, de azért mégis ki fog vajon 10-20 évig ugyanazzal az egy szatyorral járni vásárolni...?
    Aztán ott van az is, hogy az újrahasznosíható dolgok mekkora részét hasznosítják tényleg újra, vagy mi lesz velük.

    Ettől még engem is fel szokott húzni, amikor a házban kitett szelektív kukákban teljesen vegyesen ahogy jön úgy puffan dobálják be a szemetet :U Mert ő leszarja, vagy ott volt hely éppen. Azt kellene az emberekben tudatosítani, hogy attól, hogy ő kidobta/kivitte a szemetet, még az nem tűnt el mint probléma és nem varázsütésre megszűnik létezni.

Új hozzászólás Aktív témák