Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    Vigyázat para-mókus veszély!!! ;] :P

    Én a "csak a csomagszállítónak" opciót jelöltem be (és ezt is komoly optimizmussal, valamint nem a házhoz, csak az udvarhoz való kulcsot feltételezve), de csak abban az esetben, hogy ez tényleg csak a csomagszállítókat jelenti kizárólagosan és teljesen független pl. az Amazontól (vagy bármelyik másik a jövőben esetleg hasonló szolgáltatást indító cégtől, többek között amiatt is, amit janos666 is írt).

    1.
    Futárokon kívül más nem jár hozzánk, akinek szüksége lenne kulcsra (vagy egyáltalán adnék neki). Társadalmi "rangomból" adódóan nem is tellene bejárónőre, takarítóra, mit tudom én még kire akit be kellene engednem, amikor én nem vagyok otthon.

    2.
    Felénk is állandóan ugyanazok a futárok járnak, szinte mindenkivel már tegező viszonyban vagyok, tudják hol lakom, ha nem vagyok benn a munkahelyen, akkor oda hozzák a fuvart automatikusan stb...

    3.
    Kertes házban lakom, tehát eleve nem az ajtóhoz adnék kulcsot, csak a kapuhoz és bent alakítanék ki valamiféle lerakóhelyet, ha már ettől tartanék, hogy ellopják a csomagomat. Például egy fém szekrény mellette egy lakat. A futár csak belerakja cuccot és rányomja a lakatot, én meg majd jól kiveszem belőle amikor hazaérek (problem solved)...

    4.
    Mivel paranoid, vagy ha úgy tetszik nagyon bizalmatlan vagyok, ezért nekem zsilip rendszerűre lett kialakítva a bejáratom (persze asszonykának a praktikusság vezérfonalára építettem fel ennek szükségességét). Mind a két ajtó sok-sok pontos biztonsági kialakítású, így még ha esetleg adnék is kulcsot egy futárnak az első ajtóhoz, akkor is csak egy 2 nm-es előszobába tudna bejutni (amiről azonnal kapnék riasztást). Ha rossz szándékú az emberke azt úgyis látnám kamerán keresztül és mire fel tudná törni a belső (még brutálisabb) ajtót, addigra bőven hazaérek a 300 méterre lévő munkahelyemről. Ha pedig más irányból akarná feltörni a házat (ablak stb.), ahhoz meg amúgy sem kell neki kulcs, tehát ilyen értelemben ezt nem látom feltétlenül komoly kockázatnak.

    5.
    Az ingatlan fel van szerelve távfelügyeletes és felhős rögzítésű (saját megoldásúak) kamera rendszerrel, szintén távfelügyeletes riasztóval (ez a durván 100m-re lévő rendőrséghez van bekötve) és ugye én is csak 3-400 méterre dolgozom. Szóval azért annyira nem aggódnék, hogy mennyi mindent tudna ez alatt az idő alatt elvinni. :B

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák