Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Male #31 üzenetére

    Ezt amúgy nem engedném, sőt, szigorúan tiltanám. Jogszabályban, törvényben, akármiben. Mindig felbasz engem is.

    Raktáron legyen egyenlő 1 perc alatt az üzletből kiküldhető, függetlenül attól, hogy az adott ügyintéző ráér-e vagy sem, illetve az üzlet mindjárt bezár-e vagy sem. Csak kiküldhető legyen 1 percen belül, elméletben - és ezt kelljen garantálni, illetve random ellenőrizni.

    Gyorsan lenne valós készlet mindenhol - vagy látnánk azt, hogy "nincs készleten".

    Egyszer írtam ezügyben amúgy az árukeresőnek és széttett kézzel írtak vissza nekem, hogy erre nekik nincs ráhatásuk, bla bla bla.

    Ekkor gondolkodtam el erősen azon, hogy komolyan, összeállok pár cimbivel és kreálunk egy fasza árukereső és árgép szerű oldalt, nagyjából ugyanazt a funkcionalitást adva, de lenne olyan, hogy "azonnal küldhető" vagy ilyesmi.

    De valszeg még ezt is átjátszanák a boltok a külső raktárnak, mondván, ha jelzek Pistám, küldd ki a vevőmnek a terméket azonnal, Ti, neeeem, nem én... Aztán ebből ha késés lenne, mert Pista mint nagyker pont beleszarik a befutott vételbe a megállapodás ellenére, a kiskernél mikor reklamálok, jönne a hebegés, hogy hát nem tudjuk, Pista hülye. Ezért aztán lehet az lenne az igazi, hogy "polcon, azonnal küldjük" , alatta csillaggal, hogy zárási idő előtt 1 órával beérkező kéréseket már csak másnap reggel nyitás után tudják küldeni, mondjuk ha aznap délután megy hozzájuk a gyűjtő futár, akkor max 8 órán belül. De legyen 6, érezzék a törődést.

    Ez ami ma megy kishazánkban, nem éppen fogyasztóbarát üzemmód. Ott basz át mindenki, ahol tud.

    Az alza sztorihoz: tegyük fel a nagy kérdést, vajon milyen körből ki vetett szemet a biznic magyar lábára ? :U Ennyike, köszi, zárható. :D

    [ Szerkesztve ]

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Apollyon #69 üzenetére

    Nem az a lényeg, hogy hány darab van raktáron, hanem ha "RAKTÁRON" akkor ne az n+1-edik al-beszállítónál legyen az, mert annyit még én is kiokoskodok, hogy az idő lesz, mire megjön, hanem igenis legyen az adott boltban, ahol épp járok, raktáron. Raktár = polc, fiók, egyéb, feltehetően egy vagy több lokációján a boltnak, de nekem az sem gond, ha minden alkatrészt a központból küld fizikailag, csak a "raktáron" legyen egyenlő azzal, hogy "azonnal kiküldjük".

    Lehet ezt cizellálni még jobbrabalra meg félremagyarázni, meg joggal jönni meg anyámkínjával, de azért az emberek (jó esetben) :D a józan paraszt ész elve mentén működnek a mindennapokban és deriválva a céges vudut kettővel, oda lyukadunk, hogy "kitől vásárlok ? Akinél van!" - a többi engem szimplán nem érdekel !!! Tehát mint vevő, nem gondolnám fogyasztóbarát magatartásnak azt, amikor "raktáron" a kütyü és 1 hét, mire megjön.

    Egyébként tudod mit ? Igazad van. Meg mindenkinek. Minket nem az kéne, hogy érdekeljen, hogy hanyadik raktáron van, hanem az, hogy azonnal ki tudja-e küldeni a bolt.

    Lehet egy ilyen plussz gombot kéne beépíteni egy árösszehasonlító oldalra. Vajon mit szólna hozzá a díszes itt hirdető utazóközönség ? :U

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

Új hozzászólás Aktív témák